دوشنبه،۲۰آذر۱۳۹۶
کد: 159973
در سفری از پیش اعلام نشده

پوتین به سوریه رفت/ پوتین در پایگاه حمیمیم سوریه با اسد دیدار کرد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس‌جمهور روسیه در سفری از پیش اعلام نشده وارد سوریه شده و با همتای سوری‌اش دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس‌جمهور روسیه در سفری از پیش اعلام نشده وارد سوریه شده و با همتای سوری‌اش دیدار کرد.

به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پس از آنکه وارد سوریه شد در پایگاه حمیمیم در لاذقیه با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد.

پایگاه حمیمیم محل استقرار نیروهای روسیه در سوریه است. در این دیدار سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه که پیشتر به سوریه رفته بود نیز از پوتین استقبال کرد.

پوتین پس از گفت‌وگو با همتای سوری خود، دستور خروج نیروهای روسیه از سوریه را رسما صادر کرد.

 به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین صبح امروز طی بازدید از پایگاه حیمیم سوریه با بشار اسد رئیس‌‌جمهور این کشور دیدار کرده است.

خبرنگار المیادین در مسکو گزارش داد که وزیر دفاع روسیه در این سفر پوتین را همراهی کرده است. پوتین در این سفر دستور آغاز اقدامات برای خروج نیروهای روسیه از سوریه را صادر کرده است.

رئیس‌جمهور روسیه طی سخنانی گفته که ما در کنار ارتش سوریه طی دو سال و نیم توانستیم بیشتر گروه‌های تروریستی را از بین ببریم.

پوتین گفت: اگر تروریست‌ها بار دیگر پدیدار شوند، چنان ضربه‌ای به آن‌ها وارد خواهیم ساخت که نمونه آن را از قبل ندیده‌ باشند.

رئیس‌جمهور روسیه افزود: نظامیان روسیه با پیروزی از سوریه خارج می‌شوند. وی تاکید کرد که روسیه آماده همکاری با همسایگان سوریه برای مبارزه با تروریسم است.

پوتین گفت: ما هرگز قربانیان و خسارت‌هایی را که در جریان مبارزه با تروریسم در سوریه و در روسیه متحمل شدیم، فراموش نخواهیم کرد.

حدود سه هفته قبل نیز بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در سوچی دیدار کرد. دو رئیس‌جمهور درباره نحوه روند سیاسی حل و فصل بحران سوریه گفت‌وگو کردند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت