یکشنبه،۱۹آذر۱۳۹۶
کد: 159989
گزارشي درباره شروط برانکو براي تمديد قرارداد و تکذیب شايعه استعفاي شفر

نیمکت سرخابی‌ها لرزان می‌شود

 

احرارگیل: دو مربی خارجی لیگ در روزهای تعطیلی نیم‌فصــــل اول دغدغه‌های متفاوتی دارند...

احرارگیل: دو مربی خارجی لیگ در روزهای تعطیلی نیم‌فصــــل اول دغدغه‌های متفاوتی دارند…

دو مربی خارجی لیگ در روزهای تعطیلی نیم‌فصــــل اول دغدغه‌های متفاوتی دارند، دغدغه‌هایی که سبب شده هم شفر و هم برانکو روزهای شلوغی را نسبت به سایر مربیان لیگ برتری داشته باشند، طوری که هم باید به کار فنی تیم‌شان برسند و هم سنگ‌هایشان را با مدیران باشگاهایشان وا بکنند. شفر از عملی نشدن خواسته‌هایش عصبانی است و حتی شایعه استعفایش در شهر پیچیده، آن سو برانکو هم با وجود اینکه با پرسپولیس در بالای جدول و مدعی اول قهرمانی است، اما جدی شدن مذاکراتش برای تمدید قرارداد سبب شده تا رفت و آمدش به دفتر باشگاه پرسپولیس در خیابان سئول تهران بیشتر از قبل شود، به طوری که یک پایش در درفشی‌فر و محل تمرینات است و پای دیگرش در ساختمان باشگاه!
برانکو؛ تمدید به شرطها و شروطها!
کمتر مدیری باشگاهی است که در ادامه فعالیت با مربی‌ مانند برانکو تردید کند، از جمله سرپرست باشگاه پرسپولیس در اولین مأموریت مهمش در باشگاه پرونده تمدید قرارداد سرمربی تیمش را به سرانجام می‌رساند. قرارداد سرمربی موفق کروات پرسپولیس آخر فصل جاری به پایان می‌رسد و چند هفته‌ای است که پرسپولیسی‌ها مذاکراتشان را با برانکو آغاز کرده‌اند. قهرمانی در لیگ و مدعی بودن در فصل جاری سبب شده تا هم هواداران و هم مدیران باشگاه به دنبال ادامه همکاری با برانکو باشند. البته مذاکرات باشگاه پرسپولیس و برانکو چند هفته‌ای است که آغاز شده، اما همه چیز همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. دو طرف از علاقه‌شان برای تمدید می‌گویند، در حالی که دغدغه‌های سرمربی کروات باعث شده تا وی برای امضای قرارداد جدیدش همچنان دودل باشد، به خصوص که گرشاسبی آخر هفته گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که شنبه برانکو پای تمدید قرارداد را امضا می‌کند، اما انتظار هواداران پرسپولیس برای شنیدن امضای قرارداد جدید سرمربی کرواتشان دیروز نتیجه‌ای نداشت.
به نظر می‌رسد برخلاف گمانه‌زنی‌های اولیه، تا امروز مسائل مالی تنها مانع اصلی عدم تمدید برانکو نبوده و این سرمربی مطرح بیشتر از تعدادهای صفرهای قرارداد آینده‌اش نگران مسائل دیگری است. از همین رو او در جلساتی که با گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس برای تمدید قراردادش داشته،  دو شرط مهم را هم پیش‌روی سرپرست باشگاه قرار داده تا با انجام آن، راه برای تمدید قرارداد تسهیل شود. دو شرط اصلی برانکو تسویه‌حساب با او و دستیارانش بوده و موضوع دیگر هم بحث تمدید قرارداد با بازیکنانی است که قراردادشان امسال با پرسپولیس به پایان می‌رسد. خواسته دوم برانکو از آن‌سو اهمیت دارد که قرمزها با توجه به شکایت باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه در پرونده طارمی از سوی فیفا از دو پنجره نقل و انتقالات تابستانی و زمستانی فصل آینده محروم هستند و نمی‌توانند بازیکن بگیرند، به همین خاطر برانکو برای اینکه در ادامه بتواند انتظارات را برآورده کند به دنبال حفظ بازیکنان فعلی تیمش است.  بوژیدار رادوشویچ، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، وحید امیری، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، احسان علوان‌زاده، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا و مهدی طارمی نفراتی هستند که قراردادشان در انتهای فصل به پایان می‌رسد و برانکو بر حفظ این بازیکنان تأکید دارد.
شفر؛ تکذیب شایعه استعفا
در آن سو اما، وینفرد شفر هرچند توانسته با پیروزی مقابل سپاهان، موتور آبی‌ها را در لیگ روشن کند، اما خبر می‌رسد در خارج زمین بازی اوضاع آن‌طور که باید و شاید بر وفق مراد پیرمرد آلمانی نیست، مسائلی که سبب شده تا شایعه استعفای مرد آلمانی بر سر زبان‌ها بیفتد. تأخیر در پرداخت قرارداد، لغو اردوی استقلال در امارات، نداشتن زمین تمرینی مناسب، عدم ترجمه صحبت‌هایش توسط مترجم تیم، مشکل مسکن و از طرفی نامشخص بودن وضعیت باشگاه برای نقل و انتقالات عصبانیت شفر را به همراه داشته است. اتفاقی که سبب شده تا برخی منابع خبری از شایعه استعفای زودهنگام شفر خبر بدهند، به خصوص که سرمربی آلمانی آبی‌ها با توجه به خصوصیات ژرمن‌ها به نظم و انضباط تأکید زیادی دارد و چنین بی‌نظمی‌ها و خلف وعده‌هایی را قبول نمی‌کند.
با این حال عصر دیروز مدیرعامل استقلال همه چیز را تکذیب کرد. رضا افتخاری در رابطه با اعتراضی که وینفرد شفر داشته، گفته است: «چنین چیزی مطرح نیست. خود شفر مصاحبه می‌کند و این حرف را تکذیب خواهد کرد. متأسفانه این حرف‌ها را درمی‌آورند تا برای خودشان بازار درست کنند که درست نیست و او اعلام کرده چنین صحبتی را با کسی انجام نداده است. نقل قولی در این زمینه مطرح شده که چنین مسائلی درست نیست و ما این مسائل را نداریم و اصلاً مشکل خاصی وجود ندارد و استعفایی هم در کار نیست.» او درباره لغو اردوی آبی‌ها در امارات که گفته می‌شود نارضایتی شفر را به همراه داشته هم اینطور توضیح داده است: «سه روز پیش با شفر جلسه داشتم و همه کار‌هایمان را با هم هماهنگ کردیم. در مورد همه چیز از جمله اردوی دبی صحبت کردیم. با توجه به اینکه تعدادی از بازیکنانمان مشکل خروجی داشتند و سه روز هم تعطیلی بود، نتوانستیم مجوز بگیریم و در همین تهران اردوی خود را برگزار خواهیم کرد و مشکلی هم وجود ندارد.»/

سعید احمدیان
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت