جمعه،۱دی۱۳۹۶
کد: 160704
جمعه های شهدایی احرار/ برگی از زندگی «شهیدشهروز اصیل» شهرستان سیاهکل

جمعه های شهدایی احرار/ برگی اززندگی حماسی معلم شهید علی جعفریان بخش کلاچای

 

معلم شهید علی جعفریان در دهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۷ در روستائی چایخانسر کلاچای از توابع شهرستان رودسر در یک خانواده کشاورز و مذهبی دیده به جهان گشود .و در عملیات بزرگ کربلا۵ در منطقه شلمچه که در تاریخ ۱۹ دی ماه سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به برگی از زندگی برگی اززندگی حماسی معلم شهید علی جعفریان بخش کلاچای شهرستان رودسر جلب می نماید.

معلم شهید علی جعفریان در دهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۷ در روستائی چایخانسر کلاچای از توابع شهرستان رودسر در یک خانواده کشاورز و مذهبی دیده به جهان گشود . او بعد از گذراندن دوران کودکی برای فراگیری علم راهی دبستان دوره ابتدایی در زادگاهش شد و دوره فوق را به پایان رسانید بعد از آن دوره متوسطه نظام قدیم را نیز با موفقیت به پایان رسانید . شهید جعفریان در سال ۱۳۵۵ موفق به اخذ دیپلم گردید و به عنوان درجه دار وظیفه مدت ۲ سال در پاسگاه جهرم و حومه اصفهان به خدمت اشتغال داشت .

و این دوران مصادف بود با مبارزه و قیام مردم آن سامان بر علیه نظام شاهنشاهی . او در سال ۱۳۶۲ سنت الهی را لبیک گفت و با یکی از همکاران فرهنگی خود ازدواج و دینش را کامل نمود و حاصل این ازدواج یک فرزند پسر شد که امروزه ادامه دهنده راه پدر بزرگوارش می باشد .

او بعد از تجاوز رژیم بعث عراق همراه با رزمندگان اسلام سه مرحله در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت … شهید بزرگوار در سومین مرحله اعزام خود در لشکر قدس گیلان سازماندهی شد و در عملیات بزرگ کربلا۵ در منطقه شلمچه که در تاریخ ۱۹ دی ماه سال ۱۳۶۵ آغاز شده بود شرکت و بعد از چند روز نبرد سنگین با دشمن بعثی در تاریخ ۲۶ دی ماه سال ۶۵ به آرزوی دیرینه خود که شهادت در راه خدا بود رسید .

در قسمتی های از نامه بسیار مهم خود که شش روز قبل از شهادت برای فرزند دو ساله خود نوشت آمده است :

 سلام گرم پدرت را از لنگر خون و شهادت و از جبهه ایثار و استقامت که تنها یادگار عمرم می باشید می فرستم .

 عزیزم روزگار گذشتن از خود است و ایام اقتضا می نماید که در سنین کودکی یعنی ۲ سالگی ترا به خدا بسپارم و پهلو مادرت نگهدارم و راهی جبهه گردم .

اما چند کلامی با شما

اول آنکه هرگز از اسلام و قرآن و عترت ائمه معصومین (ع) جدا نشو. تقوی خدا را پیشه کن و در زندگی برایت نظم و برنامه ای قرار بده.  از گفتن سخنان لغو و بیهوده خود داری فرما و همیشه پر توان و با استقامت باش کارهایت را بر دوش دیگران مگذار و در زندگی یار و مدد کار مادرت باش.

 از اینکه پدر نداری مخصوصاً در مشکلات زندگی غم نخور زیرا در مقابل سیل دشواریها پیامبر عظیم الشان اسلام نیز یتیم بود . خدا حافظ و نگهدارت باشد .

 بیستم دی ماه سال ۱۳۶۵ پدرت علی جعفریان.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت