شنبه،۲دی۱۳۹۶
کد: 160827
رئيس جمهور گفت: «والله پيامبر شنود نداشت»!!

پیامبر وزیر میلیاردی هم نداشت

 

دکتر عبدالله گنجی در کانال تلگرامی خود نوشت: از جمله هنر‌های دکتر روحانی این است که به جای عوام، قدرت و عرضه سرکار گذاشتن نخبگان، روشنفکران و خواص را هم دارد. ضمن اینکه چنین اظهارنظرهایی خود ایشان را هم گرفتار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس جمهور ‌در همایش تبلیغاتی حقوق شهروندی گفت: «والله پیامبر شنود نداشت». فردای آن همه رسانه‌های همسو ضمن برجسته کردن آن، دهها مقاله و یادداشت و تحلیل در مذمت شنود نوشتند. دکتر عبدالله گنجی در کانال تلگرامی خود نوشت: از جمله هنر‌های دکتر روحانی این است که به جای عوام، قدرت و عرضه سرکار گذاشتن نخبگان، روشنفکران و خواص را هم دارد. ضمن اینکه چنین اظهارنظرهایی خود ایشان را هم گرفتار می‌کند.

اولین سؤالی که به ذهن مخاطب می‌رسد اینکه چه کسی شنود می‌گذارد. پاسخ این است که سیستم‌های امنیتی. این سؤال طرح می‌شود که: مگر بزرگ‌ترین تشکیلات امنیتی کشور ذیل نظر رئیس جمهور نیست، چرا در سلسله مراتب مسئله را حل نمی‌کند و ترجیح می‌دهد از کف و سوت لذت ببرد. دوم اینکه پیامبر خیلی چیزهای دیگری را هم نداشت خب شما هم نداشته باشید چرا بر خلاف پیامبر عمل می‌فرمایید.  برای مثال، پیامبر در محل کارش -مسجد- استخر شنای آنچنانی نداشت. پیامبر وزرای میلیاردی نداشت. پیامبر وزرایش را از دانش آموختگان مکتب خودش انتخاب می‌کرد نه دانشگاه‌های امریکا و اروپا(روم و ایران). پیامبر زندگی فراتر از مردم نداشت. پیامبر هیچ موقع منتظر کمک و لطف بیگانگان برای اداره جامعه اسلامی نبود. پیامبر به دعوت و صدور انقلاب خود باور داشت. پیامبر قبل از اقتصاد به فکر اصلاح بنیان‌های فرهنگی جامعه خویش بود… چرا شعری را بگوییم که در قافیه‌اش گرفتار شویم؟!
روحانی نمی‌تواند مرجع تشخیص پایبندی به پیمانش باشد
رئیس جمهور در سخنرانی اخیر خود گفته که من به پیمان خود وفادارم، مردم هم وفادار باشند. این سخنان حسن روحانی دست‌مایه الیاس حضرتی برای نوشتن یادداشتی در روزنامه اعتماد شده است. او با تیتر «مرجع تشخیص پیمان‌شکنی کیست؟» می‌نویسد: «این روزها عده‌ای معتقدند که آقای رئیس‌جمهور مطابق آنچه متعهد شده و پیمان بسته عمل نکرده است. از طرف دیگر آقای روحانی نیز در سخنرانی اخیر خود مدعی شده است که من به پیمانم وفادارم، مردم هم باشند. پرسش مهم این است که مرجع تشخیص ملتزم بودن به پیمان‌ها و تعهدات انتخاباتی آقای رئیس‌جمهور کیست؟ آیا خود ایشان می‌تواند مرجع آن باشد و سپس از مردم بخواهد که شما هم به پیمان خود وفادار باشید؟… برداشت ما این است که با این دست فرمان نمی‌توان ادامه داد. همین که آقای رئیس‌جمهور خودشان را مرجع تشخیص پایبندی به پیمان اعلام کرده است، نشانه‌ای از مشکل است. بنابراین ضمن حمایت از دولت و آقای روحانی معتقدیم که باید به انتقادات بیشتر توجه کرد. منظورمان فقط شنیدن آنها نیست، پاسخ دادن و اجرا کردن آنها نیز هست.»
در واقع حسن روحانی با اعلام خودش به عنوان مرجع تشخیص پیمان شکنی‌اش، به همه انتقادات بی اعتنایی کرده؛ یعنی من که در کلام پایبندم، دیگر چه فرقی می‌کند دیگران در مورد عملکرد من چه نظری دارند!
بدون دیدن فیلم از اکرانش حمایت می‌کنم!
پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران باز هم با اظهار نظری خودش را سوژه شبکه‌های اجتماعی کرد. او در مورد فیلم جنجالی «‌ عصبانی نیستم»، می‌نویسد: «من فیلم «عصبانی نیستم» را ندیده‌ام، اما به وزارت ارشاد دولت جمهوری اسلامی ایران ایمان دارم. وزیر را فرد بسیار متدینی می‌دانم و با این اعتماد و بدون دیدن فیلم، از اکران فیلم حمایت می‌کنم!»
با این حساب، به هیچ کدام از مسئولین جمهوری اسلامی انتقادی وارد نیست و ماجرا زمانی قابل تأسف‌تر می‌شود که بیندیشیم این نماینده از کسانی است که به عنوان نماینده مجلس باید ناظر بر عملکرد وزرا باشد و اگر برای هر وزیری چنین استدلالی را برای درستی عملکردش به کار برد، تکلیف ابزار نظارتی مجلس معلوم است!
پیش از این هم آبان ۹۵ و در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی برای وزارت ورزش و جوانان استدلال پروانه سلحشوری برای رأی دادن به سلطانی فر تا مدت‌ها تبدیل به طنز در شبکه‌های اجتماعی و حتی اعتراض هم جناحی‌هایش نیز شد. او در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، گفته بود که «یکی از دوستان بنده به من گفت به خاطر خدمات آقای سلطانی‌فر در استانداری گیلان نذر کرده‌ام به هر زیارتی که می‌روم دو رکعت نماز برای ایشان بخوانم، آیا این برای شما(نمایندگان) کافی نیست؟!»/جوان
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت