شنبه،۹دی۱۳۹۶
کد: 161204
حاجی بابایی در همایش فرهنگیان:

اجازه عملیاتی شدن تفکر اشرافی را نمی‌دهیم / باید مقابل زیاده‌خواهان ایستاد

 

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: با تمام قدرت باید در برابر کسانی که عادت به زیاده‌خواهی پیدا کرده اند، ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در همایش فرهنگیان به مناسبت نهم دی با اشاره به لزوم اجرای عدالت در دریافتی های کارکنان و بازنشستگان گفت: صحبت‌های من سیاسی نیست، با جناح خاصی روی صحبت ندارم تفکر من تفکر رهبریست، با تکیه برهمین تفکر، اجازه نمی‌دهیم افزایش حقوق کسی که ۲۰ میلیون تومان می گیرد ده درصد باشد و به حقوق کسی که یک میلیون می گیرد، هم ده درصد اضافه شود.

وی افزود: این تفکر اشرافی است اجازه عملیاتی شدن آن را نمی‌دهیم و اجازه هم نخواهیم داد با افزایش قیمت حامل های انرژی کمر مردم را بشکنند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: حرف من این است هر کس ادعا می‌کند، صحبت‌های من اشتباه است بیاید در مناظره سیمای جمهوری اسلامی بگوید، در سال ۱۳۹۱ کل بودجه دولت که خرج کرده ۱۰۴ هزار میلیارد تومان بوده، پول معلمان ۱۵ هزار و۶۰۰ میلیارد تومان بوده است، ۱۵/۵ درصد از کل بودجه دولت ،در سال ۱۳۹۵،کل بودجه دولت ۲۸۳ هزار میلیارد تومان بوده و پول معلمان ۲۸/۱هزار میلیارد تومان بوده یعنی کمی کمتر از ده درصد از کل اعتبار کشور،یعنی کاهش ۵ درصدی بودجه آموزش و پرورش از بودجه کل کشور، اتفاق افتاده است.

حاجی بابایی همچنین تصریح کرد: رمز کاهش بودجه آموزش وپرورش مدرسه فروشی است، شان معلم حق التدریس بودن نیست که ۳۰۰ هزار تومان بگیرد، خیابان به خیابان دنبال نماینده باشد تا کی استخدام می‌شود. استانی شدن بودجه آموزش و پرورش سم کیفیت آموزش و پرورش است.

رئیس‌ فراکسیون فرهنگیان در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: باید دانشگاه فرهنگیان را تقویت کنیم و اجازه ندهیم معضلی به نام معلم حق التدریس، امنیت شغلی آنها را تهدید کرده و کیفیت آموزشوپرورش را تحت الشعاع قرار دهد.

وی با اشاره به استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس در زمان وزارت خود گفت: تمام فعالیت های من برای حفظ شان و جایگاه و مرجعیت معلمان بوده است، ۱۹۰۰ معلم فوق لیسانس در شهر تهران بنام خدمتگزار قبل از وزارت من در کلاسه‌های درس تدریس می‌کردند و ابلاغ خدمتگزاری داشتند، برای حفظ شان این فرهنگیان، آنها را تبدیل وضعیت کردیم.

«امروز در دنیا استراتژی امنیت مبتنی بر نیروی انسانی بینا و به تعبیر رهبر انقلاب با بصیرت است،اعتقاد ما تربیت نیروی انسانی با بصیرت و تفکر روشن است.»

حاجی بابایی ادامه داد: در برنامه ششم، تلاش کردیم عدالت برای پرداخت بازنشستگان با همسان سازی ایجاد شود و هیچ کس مشکلات احساس تبعیض را نداشته باشد، من از درد ودل‌های بازنشستگان خجالت زده می شوم، پیشنهاد ما این است که حقوق‌های بالا افزایش نداشته باشند و حقوق های پایین افزایش یابند.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با همین درآمد می‌توان مسائل کشور را می توان مدیریت کرد. هفتاد هزار میلیارد تومان پول هدفمندی یارانه‌ها باید به خزانه واریز شود و محل هزینه آنها روشن شود.

«در بحث گرانی بنزین باید تدبیر مناسب اندیشیده شود که مردم تحت فشار نباشند؛ عدالت اجتماعی باید در نظر باشد،کسی که ماشین پانصد میلیون تومانی دارد، بنزین رابا همان قیمت می‌خرد،که کسی که به زور یک پیکان برای مسافرکشی تهیه کرده است، این ها پیشنهاداتی است که می تواند، منابع را هدایت کند که به اقشار مردم آسیب نرسد.»

حاجی بابایی در ادامه افزود: اشرافی‌گری، اسکورت‌های تشریفاتی محل اعتراض من است که باید متوقف شود، این اشرافی گری فتنه‌های پی در پی ما است. در تصویب بودجه هم باید به سمت عدالت محوری پیش برویم در برنامه ششم همه اینها پیش بینی شده است ،اما در بودجه ۹۷ شباهتی با این برنامه دیده نمی شود.

وی عنوان کرد: با تمام قدرت در برابر کسانی که عادت پرخوری پیدا کرده اند،باید ایستاد، مهم نیست چه کسی و چه موقعیتی دارد،باید در برابر زیاده خواهی ایستادگی کرد.

وی همچنین در پاسخ یکی از حاضرین در جلسه مبنی بر تهیه زمین های گران قیمت توسط بعضی از دستگاه‌ها اجرایی گفت: بنده با این تفکر مخالف بوده ام از مسئولان استانی نیز انتظار می‌رود که در مقابل چنین برنامه ها و تفکراتی بایستند.

نماینده همدان ادامه داد: در جایی که بیش از دوهزار خانوار انشعاباتی اساسی را نداشتند، حتی با مصوبه‌ای که از مجلس گرفتیم در برابر حق قانونی مردم ایستاده اند بنابراین باید محکم بود و از مردم دفاع کرد.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت