جمعه،۸دی۱۳۹۶
کد: 161215
«یادی که در دلها هرگز نمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ برگی از زندگی شهید وحیدرضا احتشامی شهرستان رشت

 

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به برگی از زندگی شهید وحیدرضا احتشامی شهرستان رشت جلب می نماید. شهید وحیدرضا احتشامی بجنوردی در دهم فروردین سال ۴۱ در خانواده ای متقی و مسلمان در شهرستان رشت دیده به جهان گشود . پدر بزرگوارش به شغل فرش فروشی و مادر […]

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به برگی از زندگی شهید وحیدرضا احتشامی شهرستان رشت جلب می نماید.

شهید وحیدرضا احتشامی بجنوردی در دهم فروردین سال ۴۱ در خانواده ای متقی و مسلمان در شهرستان رشت دیده به جهان گشود . پدر بزرگوارش به شغل فرش فروشی و مادر مکرمه اش نیز به خانه داری مشغول بودند . وحیدرضا در آغوش گرم پدر و مادر مؤمنه اش چنان تربیت شده بود که از سن هفت سالگی نماز یومیه اش را بصورت کامل میخواند و از همان سنین کودکی اقدام روزه می گرفت و نمازش را همیشه در اول وقت در مسجد لاکانی اقامه می نمود تحصیلات دوران ابتدایی تا چهارم دبیرستان را در مدارس رشت با موفقیت سپری کرد و از دانش آموزان نمونه مدارس رشت بود .

آنقدر آرام ، صبور و محجوب به حیا بود که مادر مکرمه اش می فرماید : آرزو داشتم برای یکبار هم که شده حالات عصبانیت او را ببینم . زمانیکه دانش آموز دبیرستانی بود عشق ملاقات به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سراسر وجودش را لبریز کرد و به همراه دانش آموزان رشت موفق به دیدار رهبر در جماران شد و پس از آن ملاقات آرام و قرار از کـَفَش ربوده شد و بیتابانه از امام و مقتدایش صحبت به میان می آورد و به همین علت وارد بسیج سپاه شد و به عضویت آن درآمد و بلافاصله به جبهه های نبرد حق علیه باطل عزیمت نمود .

و در مدت دو سال حضور در جبهه در ایام فراغت خود را برای حضور در دانشگاه نیز آماده کرد و در اولین مرحله شرکت در کنکور سراسری در رشته مهندسی عمران پذیرفته شد امّا از آنجائیکه رضایت مادر مکرمه اش برایش بسیار مهم بوده و بدلیل علاقه مندی مادر با رشته پزشکی ، تلاش کرد و در سال بعد در کنکور سراسری شرکت و با رتبه زیر ۲۰۰ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد و برای ثبت نام در دانشگاه به تهران رفت . ولی او که آرامش و آسایش و کسب فضیلت را در جبهه ها می دید پس از چند روز مجدد راهی جبهه شد و در ۶۵/۶/۱۰ در عملیات کربلای ۲ در دانشگاه انسان سازی جبهه نیز پذیرفته شد و همنشین ملکوتیان گردید . پیکر مطهّرش پس از ۷ سال و ۳۵ روز به زادگاهش منتقل شد و پس از تشییع با شکوه در گلزار شهدای تازه آباد رشت به خانه ابدی رهسپار و مشتی کوبنده بر علیه ظلم و بیداد گردید .

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت