سه شنبه،۱۲دی۱۳۹۶
کد: 161474

قصه‌بافی خواننده هتاک از اغتشاشات‌

 

یک شنبه شب از حدود ساعت ۱۱ و در حالی که ناآرامی‌های ایذه با دستگیری آشوبگران تقریباً آرام شده بود، یک موج خبری در توئیتر و برخی رسانه‌های زرد سیاسی ضدانقلاب آغاز شد که ...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،یک شنبه شب از حدود ساعت ۱۱ و در حالی که ناآرامی‌های ایذه با دستگیری آشوبگران تقریباً آرام شده بود، یک موج خبری در توئیتر و برخی رسانه‌های زرد سیاسی ضدانقلاب آغاز شد که «ایذه شهر خون و قیام آزاد شد» (چند علامت تعجب برای چنین جمله‌ای می‌تواند کافی باشد؟) توئیت  شاهین نجفی خواننده مرتد و مبتذل که با توهین به ائمه اطهار (علیهم السلام) یک‌شبه به منفورترین ضدانقلاب تبدیل شد، از جمله اولین توئیت‌‌ها در این زمینه بود.

آنها از سنگربندی در شهر و آتش زدن دفتر امام جمعه و مرکز سپاه قصه‌های بامزه می‌گفتند. معتقد بودند کنترل شهر را در دست گرفته‌اند و باید مقاومت کنند و اگر همین طور در خیابان بمانند، پیروز خواهند بود. ادبیات مشابه سمپات‌ها و نیروهای گروهک مسعود رجوی اولین ویژگی توئیت‌های آنان بود.

نکته جالب در این توئیت  متن صد در صد مشابه برخی از این توئیت‌ها بود که از حضور خانواده‌شان در ایذه گفته بودند و این یکسانی کامل و حرف به حرف توئیت‌‌ها با اکانت‌های متفاوت نشان می‌داد که چگونه متن دیکته شده را بی کم و کاست بازتاب می‌دهند و در واقع هیچ‌کدام آنها خانواده‌هایشان در ایذه نیست.

 آنها در فضای مجازی ایذه را به خیال خودشان فتح کردند، اما ایذه آرام و قوی به بودنش ادامه می‌دهد و خبرهای رسیده از ایذه می‌گوید که درگیری‌ها گرچه شدید بوده و گویا دو نفر هم کشته شده‌اند، اما صبح فردای این شب، روال عادی زندگی در شهر جریان داشته و یکی از کاربران تأکید کرده بود که حتی مدارس هم به روال عادی کار خود ادامه داده‌اند.

تبرئه احمد توکلی از یک اتهام جالب توجه
احمد توکلی، نماینده سابق مجلس و رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از شکایت محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت و معدن دولت اول حسن روحانی تبرئه شد. توکلی سال گذشته به عنوان رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه‌ای با عنوان «وزیر میلیاردی ویژه خوار را عزل کنید» از جهانگیری معاون اول رئیس جمهور درخواست کرده بود که وزیر صنعت وقت را به جرم رانت خواری برکنار کند. نعمت‌زاده به همین دلیل از او شکایت کرده بود، اما دادگاه پس از شنیدن دفاعیت توکلی او را مجرم ندانست و شکایت نعمت‌زاده را رد کرد. احمد توکلی در دادگاه از هیئت منصفه پرسید که چطور ممکن است یک نفر ظرف چهار سال میلیاردر شود؟ ‌
دیده بان شفافیت و عدالت نهاد مردمی مبارزه با فساد اقتصادی است که از سوی جمعی از فعالان سیاسی و کارشناسان اقتصادی و جوانان عدالتخواه راه اندازی شده است.
مصاحبه نماینده مجلس با من و تو!
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در یک گاف امنیتی و رسانه‌ای در مورد تجمعات اخیر در برخی شهرها با شبکه سلطنت طلب من و تو مصاحبه کرده است. اردشیر نوریان در ابتدای این مصاحبه اصلاً نمی‌داند و نپرسیده که خبرنگار از کجا تماس می‌گیرد! حتی وقتی مجری من و تو راهپیمایی ۹ دی را حکومتی می‌نامد، او واکنشی نشان نمی‌دهد و گویا متوجه موضوع نمی‌شود. در پایان مصاحبه او تازه می‌پرسد که از کجا تماس می‌گیرد و وقتی نام «من و تو» را می‌شنود، به نظر می‌رسد جا می‌خورد! و بعد توضیح می‌دهد که ما برای گفتن حقایق ابایی نداریم و … در پایان نیز مجری که به هدف خود رسیده، از این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌پرسد که آیا شما فکر می‌کنید که من مأموریت خاصی دارم که خدمت شما تماس گرفته‌ام و او به طور تأمل برانگیزی پاسخ می‌دهد که «من چنین قضاوتی در مورد سؤال جنابعالی ندارم، نه. »
‌ نکته ‌ اینجاست از کسی که عضو کمیسیون امنیت ملی است، تیزبینی و هوشیاری بیشتری توقع است و با رسانه‌هایی که مأموریت ویژه برای تشدید ناآرامی‌ها در ایران دارند، مصاحبه نکند.
منبع: روزنامه جوان
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت