جمعه،۱۵دی۱۳۹۶
کد: 161668
«یادی که در دلها هرگز نمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ معرفی شهید علی کریمی پاشاکی، شهرستان لاهیجان

 

خداوندا هر چه در زندگی از تو خواسته بودم به من عطا فرمودی پس شهادت در راه خودت را از من دریغ ننمای. بار الها به پدر و مادرم صبر عطا کن تا آنان نیز از اجر معنوی برخوردار شوند.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به برگی از زندگی حماسی شهید علی کریمی پاشاکی از شهرستان لاهیجان جلب می نماید.

از شهدای دی ماه استان گیلان
علی بارها از دست منافقین و کمونیست ها مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بستری شد. سال ۵۷ هم در انجمن اسلامی پاشاکی شروع به فعالیت نمود.
شهید علی کریمی پاشاکی فرزند محمد علی در خانواده ای روستایی، ضعیف ولی متدین دیده به جهان گشود. دوره ی ابتدایی را در مدرسه ی شهریار، (شهید گمنام) و دوره ی راهنمایی را در مدرسه ی پرورش (موسی صدر) گذراند و سپس ترک تحصیل نمود.

علی از کلاس دوم ابتدایی ، عصرها نزد واعظ محلّه حاج آقا رحمتی می رفت و در زمینه ی مسائل دینی و فقهی کسب فیض می کرد. نماز را همیشه به جماعت می خواند و زودتر از همه در مسجد حاضر می شد مؤدّن و کّبر نیز بود. بزرگتر که شد فعالیتهای سیاسی ، ایدئو لوژی او بسیار گسترده تر شده ۲ بار از دست منافقین و کمونیست ها مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بستری شد. سال ۵۷ هم در انجمن اسلامی پاشاکی شروع به فعالیت نمود.
او می خواست در دبیرستان شهید کامل منصور قناعی ادامه ی تحصیل دهد که عشق به جبهه باعث شد سنگر مدرسه را رها نموده به بسیج پاشاکی بپیوندد. بعد از آن به پایگاه بازکیاگوراب پیوست و داوطلب اعزام به جبهه شد.

مدتی در چالوس دوره نظامی دید و پس از آن به تهران و سپس به اهواز و سوسنگرد و بستان رفت و رشادتهای زیادی از خود نشان داد خستگی ناپذیر بود و از دشمن هراسی به دل راه نمی داد. سرانجام این سرو جوان، حامی مستضعفان، در تاریخ ۶۰/۱۰/۱۰ در منطقه ی بستان براثر اصابت ترکش خمپاره ی دشمن به سر، دعوت حق را لبیک گفت و به خدایش پیوست.

قسمتی از مناجاتنامه شهید علی کریمی پاشاکی 

بارالها از تو می خواهم انقلاب ما را به قیامت حضرت مهدی (عج) متصل بگردانی، خدایا از تو می خواهم مستضعفین جهان را بر مستکرین پیروز گردانی خداوندا می دانم که تو وضعیّت هیچ ملّتی را تغییر نمی دهی، مگر این که خودمان اراده کنیم پس ما نیز با عزمی راسخ و استوار راه حضرت علی (ع) و صراط مستقیم را انتخاب می نماییم

خدایا مرا ببخش اگر خدای ناکرده حرفی بر علیه اسلام زده و یا قدمی بر داشته باشم پس اعمالم را از روی جهل و کوته بینی من به شمار آور، بارالها مرگم را در راه خودت قرار بده خدایا افسوس که یک جان بیشتر ندارم تا در راه برپایی عدالت و حق هدیه نمایم.

خداوندا هر چه در زندگی از تو خواسته بودم به من عطا فرمودی پس شهادت در راه خودت را از من دریغ ننمای. بار الها به پدر و مادرم صبر عطا کن تا آنان نیز از اجر معنوی برخوردار شوند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت