جمعه،۱۵دی۱۳۹۶
کد: 161669
«یادی که در دلها هرگز نمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ معرفی شهید حمید موسی پور گیلانی از رحیم آباد شهرستان رودسر

 

خواهران و برادرم از من به شما نصیحت جدیت و سعی در شناختن هر چه بیشتر الگوی انقلاب امام بکنید و هرگز قدمی از خط او و راه او کج ننهید که این امر خدای ناکرده به سرنوشت کسانی می رسد که خود بهترمی دانید

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به برگی از زندگی شهید حمید موسی پور گیلانی از رحیم آباد شهرستان رودسر جلب می نماید.

از شهدای دی ماه استان گیلان

 

شهید حمید همیشه از خدا می خواست که همه ی مسلمین متحد وار زندگی نمایند تا هیچ گونه گزند و آسیبی به اسلام نرسد.

  شهید حمید موسی پور در ۱۰ تیر ۱۳۴۱ در بخش رحیم آباد متولد گردید، دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدارس این بخش بپایان رسانید. او بسیار باهوش و زرنگ بود و سالهای تحصیلی را با موفقیت قابل توجهی به اتمام می رسانید. بعد از خاتمه مراحل راهنمایی جهت ادامه تحصیل در رشته ریاضی فیزیک به باختران و سپس وارد شهرستان چالوس گردید. در اواخر سال ۵۸ بعنوان پاسدار یار به واحد پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان نوشهر راه یافت.

پس از اخذ گواهینامه دیپلم در رشته مذکور به وجود خویش در سپاه مصمم تر شد وی علاقه خاص به سپاه داشت و ارزش بخصوصی به فلسفه پاسداری قائل بود چرا که این ارگان را به عنان یکی از فعال ترین و حساسترین سازمان انقلابی می دانست و کماکان به پیروی از امام عزیز معتقد بود که اگر سپاه نبود کشور هم نبود. او در انجام کارهایش استوار و ثابت قدم بود و هرگز راه ستمی و تنبلی را در پیش نمی کشید.
او همیشه خواهان وحدت و یگانگی بود و عدم وحدت را هلاکت و نابودی می دانست. از خدا می خواست که همه ی مسلمین متحد وار زندگی نمایند تا هیچ گونه گزند و آسیبی به اسلام نرسد. حمید مقلد امام بود و دیگران را به تقلید از ایشان دعوت می نمود . معتقد بود که در همه ی امور اعم از سیاسی و مذهبی و اجتماعی باید و باید گوش به فرمان امام بود و راه او را که همان راه امامت و نبوت است ادامه داد و پیروی نمود .
عقیده اش در مورد جنگ هم درست همان عقایدی بود که امام بزرگوار دارد . از این رو جنگ را ، ستیز میان حق و باطل می دانست . و در اکثر نامه هایش این مساله را با ذکر جمله ای از امام بنحوی بیان می کرد . وی سه بار مطابق میل و اراده خویش عازم جبهه حق علیه باطل گردید و سرانجام ضمن انجام سومین ماموریت در تاریخ ۱۲دی ۱۳۶۰  در منطقه ای بنام شوشمیر یکی از قسمت های شهرستان پاوه عاشقانه و آگاهانه به لقاءالله پیوست. و در همان دیار هم و در همان دیار هم پیکر پاکش به خاک سپرده شد .

قسمتی از وصیت نامه شهید حمید موسی پور: خدایا به پدران و مادران شهیدان راه اسلام ایمان و علم و نظری بیشتر عنایت بفرما تا در نتیجه اش صبر پیشه گیرند. خدایا علم و بینش همه مسلمین بیفزا تا حق خوب را از بد بشناسند و شیطان را و راه او را از راه خدا باز شناسند و بدام پر خطرش گرفتار نیایند. یا رب ارحم عبدک الضعیف.
آری مادر گرامیم ای مهربان ترین کسان نسبت به من تو هم مانند مادران شیردل ایران و اسلام در قربانی من صبر پیشه ن و از خدا طلب آمرزش نما که ذکر خدا آرام بخش قلوب مومنین و مومنات است. مادرم حلال کن شیرت را برایم و عفو کن مرا اگر نتوانسته ام زحماتت را در دنیا جبران نمایم اما اگر خدا این هدیه را از شما بپذیرد اندکی از زحماتش را توانسته ام در آخرت جبران نمایم و امید است پذیرا باشید. پدر عزیزم در زندگی سختی بسیار کشیدی که من اندکی از آن را آگاهم پس تو نیز همچون مادرم حلال کن و بر من ببخشای و زحمات بی عوضت را از خدا خواهانم که عوضش را بشما در دنیا و آخرت بدهد.خواهرانم و برادرم اگر خطایی  و اشتباهی از من دیدید عفو نمائید که انسان خطا کار است و من نیز در گروه آنان بشما می گویم به همه می گویم به برادران و دوستان فامیل که اگر سعادت شهادت پیدا کردم برایم آنگونه گریه نکنید که صدایتان صدای  شیونشان بگوش کسی برسد آری که این عمل روحیه دشمن را قوی و عکس این را بر روحیه دوست می آورد خواهران و برادرم از من به شما نصیحت جدیت و سعی در شناختن هر چه بیشتر الگوی انقلاب امام بکنید و هرگز قدمی از خط او و راه او کج ننهید که این امر خدای ناکرده به سرنوشت کسانی می رسد که خود بهترمی دانید و قرآن را این کتاب زندگی و سرنوشت را مرتب بخوانید و مهمتر از آن بیاندیشید و تفکر کنید که این اجرای فرمان خدا خواهد بود. باز می گویم تا آنجا که می توانید در هدیه کردنم نگران نباشید و غمگین که این بهترین روش ادای امامت خدا است.
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت