شنبه،۱۶دی۱۳۹۶
کد: 161789
تاج زاده تشریح کرد:

کارکرد جدید اصلاح طلبان درباره اغتشاشات اعلام شد/ جلوگیری از سوریه شدن ایران در آشوب ها

 

اگر خدای‌نکرده اصلاح‌طلبان در انجام وظیفه خود کوتاهی کنند؛ یعنی از سویی دولت را مهار نکنند و از سوی دیگر به مردم هشدار ندهند که به روش‌های خشن متوسل نشوند؛ چراکه این یک بازی باخت - باخت است که همه زیان می‌بینیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،مصطفی تاج زاده که خود یکی از لیدرهای فتنه ۸۸ بوده اینک درباره فتنه ۹۶ می گوید که به دنبال  جلوگیری از سوریه شدن ایران بوده است!

 این در حالیست که حضور کم سابقه مردم در ۱۴ دیماه و اقتدار امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی و مهم تر از همه تعداد اقلیت اغتشاشگران نشان داد که ارائه تحلیل های با مضامین ایجاد هراس از سوریه شدن ایران آنهم از برخی چهره های اصلاح طلب در داخل کشور یک فرضیه و نحلیل بسیار غلط و البته سیاست زده و با هدف گذاری جناحی است.

جالب تر آنکه تاج زاده همچنین اعلام کرده وظیفه اصلاح‌طلبان در چنین شرایطی (اغتشاشات) جلوگیری از وقوع درگیری‌های خونین داخلی در کشور است!

تاج زاده درباره اغتشاشات اخیر در کشور به روزنامه شرق گفته است: “حوادث اخیر دارای دو ویژگی است؛ اول آنکه هدایت آن از سوی شبکه‌های مجازی و رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی است. دوم اینکه با جریان سازمان‌یافته حزبی خاصی مواجه نیستیم که اگر مثلا مسئولان آن حزب را دستگیر و فعالان آن را بازداشت کنیم، بتوان با اصل حرکت مقابله کرد.”

وی در پاسخ به این سوال که “‌وظیفه اصلاح‌طلبان به‌عنوان گروهی که بدنه اجتماعی را در انتخابات‌های اخیر بسیج کرده‌اند، در این ماجرا چیست؟” می گوید: “مهم‌ترین نقش اصلاح‌طلبان در شرایط فعلی این است که اجازه ندهند ایران، سوریه یا لیبی شود.! این خطری جدی است که جامعه ما را مثل جوامع دیگر تهدید می‌کند.”

وی در ادامه نیز تصریح می کند: “همین‌جا باید بگویم یکی از دلایلی که سوریه گرفتار این وضعیت شد، فقدان یا ضعف جریان اصلاحی در آن کشور بود، به‌گونه‌ای که یک جریان قدرتمند اصلاح‌طلب در آن کشور وجود نداشت که هم‌زمان دولت و ملت را مخاطب قرار دهد و به آنها هشدار دهد که از مرزهای خاصی نباید خارج شوند و دست به روش‌های خشونت‌آمیز نزنند؛ یعنی از یک طرف، دولت  بگیروببند راه نیندازد و از طرف دیگر، معترضان دست به سلاح نبرده و خشونت‌ورزی نکنند.”

تاج زاده همچنین در ادامه اصلاح طلبان را محور جریان حفظ کشور با کارکرد مهار دولت و هشدار دادن به مردم برای خشن نشدن! عنوان می کند و می افزاید: “تمام تلاش رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه؛ مثل بی‌بی‌سی فارسی و صدای آمریکا و کانال‌هایی مثل آمدنیوز، به دنبال بدنام‌کردن اصلاح‌طلبان و ناامیدکردن مردم از اصلاحات درونی و بی‌فایده‌خواندن صندوق رأی است تا جایگزین آن را براندازی، خشونت‌ورزی و سوق‌دادن سیاست به کوچه و خیابان و به صورت خشن نشان دهند. ما باید بدانیم اتفاقا بزرگ‌ترین کارکرد جریان اصلاحی در خاورمیانه کنونی در هر کشوری، به‌ویژه ایران، این است که جلوی درگیری‌های خونین داخلی را بگیرد. ما هیچ دشمنی بدتر از وضعیت هرج‌ومرج نداریم. ملت ما متنوع و متکثر است و گرایش‌های متفاوتی دارند و هیچ‌کدام قادر به حذف دیگری نیستند. هرکدام که بخواهند خط نادیده‌گرفتن دیگری را دنبال کند، سر از فاشیسم درمی‌آورد. احتمال موفقیت چنین موضوعی در ایران ناممکن است، اما آنچه محتمل می‌نمایاند، تبدیل‌شدن این تحرکات و رودررویی مردم با یکدیگر است.  اگر خدای‌نکرده اصلاح‌طلبان در انجام وظیفه خود کوتاهی کنند؛ یعنی از سویی دولت را مهار نکنند و از سوی دیگر به مردم هشدار ندهند که به روش‌های خشن متوسل نشوند؛ چراکه این یک بازی باخت – باخت است که همه زیان می‌بینیم. ”

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت