جمعه،۲۲دی۱۳۹۶
کد: 162181
مردم انزلی با عدم همیاری با اغتشاشگران نشان دادند پای انقلاب هستند

امام‌جمعه بندرانزلی: متأسفم که در تهیه برنامه‌های صداوسیما پول اثرگذار شده است

 

امام‌جمعه بندرانزلی گفت: چه چیزی گیر شما می‌آید که تالاب مال کدام شهر است؟ هرچند که تاریخ و اسناد و حتی با متر کردن هم متوجه خواهید شد متعلق به کیست، برخی‌ها به بهانه رأی آوردن و جلب‌توجه مردمشان می‌خواهند تالاب را به نام خود مصادره کنند و بنده متأسفم که در تهیه برنامه‌های صداوسیما پول اثرگذار شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیلحجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان با اشاره به تضییع حق مردم بندرانزلی در برنامه گفت‌وگو ویژه خبری شب گذشته صداوسیما مرکز گیلان اظهار کرد: بنده به لحاظ حساسیت مسئله نمی‌خواهم زیاد ورود کنم اما حق انزلی همان‌طور که در جایگاه مدیریتی آن تضییع‌شده است، در این موضوع نیز تضییع شد، من بارها از عملکرد صداوسیما نسبت به انزلی گلایه کرده‌ام اما انگار گوش شنوایی نیست.

وی با تأکید بر اینکه بیان برخی مطالب در این برنامه هیچ ضرورتی نداشت افزود: چه چیزی گیر شما می‌آید که تالاب مال کدام شهر است؟ هرچند که تاریخ و اسناد و حتی با متر کردن هم متوجه خواهید شد متعلق به کیست، برخی‌ها به بهانه رأی آوردن و جلب‌توجه مردمشان می‌خواهند تالاب را به نام خود مصادره کنند و بنده متأسفم که در تهیه برنامه‌های صداوسیما پول اثرگذار شده است.

امام‌جمعه بندرانزلی تصریح کرد: چرا آرامش این مردم را با چیزهای بی‌ارزش بر هم می‌زنید؟ ما در انزلی مردمی بسیار خوب، نجیب، فهیم و خویشتن‌داری داریم، این مردم با عدم همیاری خود نسبت به اغتشاشگران در شهرستان نشان دادند پای این نظام و انقلاب هستند، مسئولان استانی و کشوی باید حق این مردم را بدهند و بگذارند انزلی، آباد شود تا مردم بازهم مثل همیشه و بیشتر از گذشته پای نظام و انقلاب بمانند.

شمس‌الدین درباره منطقه آزاد گفت: درست است که در دنیا منطقه آزاد را بانام انزلی می‌شناسند اما در حال حاضر با ایجاد امکاناتی که در آن محدوده ایجادشده اقتصاد مردم این شهر با رکود روبرو است و تنها کمتر از هزار نفر از انزلیچی‌ها در این محدوده آن‌هم در جایگاه کارشناسی و پایین‌تر مشغول به کار هستند و حتی یک انزلیچی هم در هیأت مدیره این سازمان نیست.

وی با گلایه از اینکه بارها این سخنان را با مدیران استانی و کشوری در میان گذاشته و گوش شنوایی برای شنیدن نیست تصریح کرد: بندرانزلی را بردید، گمرک انزلی  را بردید، اقتصاد انزلی را بردید اگر خیال شما راحت می‌شود پس نام انزلی را از تالاب و منطقه آزاد هم ببرید، ما هر چه به این صداوسیما گفته‌ایم اثر نکرده است.

امام‌جمعه بندرانزلی بیان کرد: این رفتارها شیوه اسلامی نیست، این‌گونه با مردم انزلی برخورد نکنید، امیدوارم مسئولان استانی کمبودها را جبران کنند و ضمن عذرخواهی از مردم دیگر این اشتباهات را تکرار نکنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شمس‌الدین با تقدیر از حضور مردم انزلی در راهپیمایی محکومیت اغتشاش‌گران تأکید کرد: جای جریانات و افراد سیاسی در این راهپیمایی خالی بود که جای تأمل و بررسی دارد و امیدواریم که ان شا الله همدلی با اغتشاشگران نبوده باشد.

وی با اشاره به سخنان رهبری در ۱۹ دی افزود: مردم قم را شجاع، سرشار از انگیزه و امید و در صراط مستقیم انقلاب معرفی کردند که این ویژگی‌ها از عوامل مؤثر شکل‌گیری و پیروزی انقلاب و استمرار آن تا امروز علی‌رغم همه توطئه‌ها بوده است، شجاعت، فداکاری و ایمان یعنی در بیان حق و مطالبه حق و مبارزه با ظلم و فساد و انحراف از هیچ‌چیزی واهمه نداشتند.

وی همچنین به سالروز شهادت روحانی مبارز و شجاع نواب صفوی نیز اشاره و ضمن تجلیل از مقام شامخ این شهید گران‌قدر تصریح کرد: مبارزات شهید نواب صفوی موجب شد تا جرقه‌های انقلاب اسلامی در اذهان برخی از اشخاص زده شود، ایمان و شجاعت شهید نواب هدایت‌کننده این مسیر بوده و انسان ترسو نمی‌تواند اسلام انقلابی را پیش ببرد، به معنای کامل انقلاب ایجاد کردن شجاعت می‌خواهد.

خطیب جمعه انزلی گفت: چرا جامعه اسلامی این‌گونه شده که در مسائل اداره کشور، برخی‌ها رهنمودهای رهبری را نادیده می‌گیرند؟ هر کس که می‌آید می‌گوید ویرانه‌ای را تحویل گرفته است.

شمس‌الدین با بیان اینکه اگر می‌خواهیم جلو فساد و انحراف را بگیریم باید این ویژگی‌ها را مدنظر قرار دهیم افزود: اگر روحانی شجاع نباشد جامعه منحرف می‌شود، برخی از مشکلات جامع ما این است که عده‌ای حتی جرئت سؤال کردن هم ندارند و به‌جای پاسخگو بودن به مردم همه‌چیز را به گذشته ارجاع می‌دهند، این‌ها دردی از مردم دوا نمی‌کند، پس شما خود در این پنج سال چه کرده‌اید؟/فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت