شنبه،۱۴بهمن۱۳۹۶
کد: 163609
همانند سازی رژیم نامشروع و طاغوتی پهلوی و نظام مقدس جمهوری اسلامی

تحریف انقلاب اسلامی توسط زنجیره ای ها در ایام الله دهه فجر/ انقلاب آنچنان هم ضد استعمار و استکبار نبود!

 

نخست آنکه مشخص نیست چطور این جمله امام خمینی(ره) که «٢٢ بهمن باید سرمشق ما در طول تاریخ باشد» برای نویسنده یادآور عبور رژیم پهلوی از اصلاحات تدریجی است؟! به واقع آنچه در این جمله مشخص است تاکید امام بر این نکته است که ۲۲بهمن به عنوان نقطه پیروزی انقلاب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نخست آنکه مشخص نیست چطور این جمله امام خمینی(ره) که «٢٢ بهمن باید سرمشق ما در طول تاریخ باشد» برای نویسنده یادآور عبور رژیم پهلوی از اصلاحات تدریجی است؟! به واقع آنچه در این جمله مشخص است تاکید امام بر این نکته است که ۲۲بهمن به عنوان نقطه پیروزی انقلاب اسلامی باید همواره سرمشق باشد و دلیل آن را در جمله دیگر از امام باید جست که از پیروزی خون بر شمشیر سخن گفت.

همزمان با فرارسیدن ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر، روزنامه‌های زنجیره‌ای به بهانه اظهارات عجیب و تامل‌برانگیز رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه «رژیم گذشته به این دلیل همه چیز را از دست داد که صدای مردم را نشنید.حکومتها ابدی نیستند و بقای آنها با نظر و خواست مردم است و باید مطالبه ، انتقاد و اعتراض مردم را به خوبی بشنوند برای حکومتی که فقط می‌خواهد صدای انقلاب را بشنود بسیار دیر است»، به طور هماهنگ تیترهایی خاص و هدفمند انتخاب کرده و به همانندسازی رژیم نامشروع و طاغوتی پهلوی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

همانند سازی رژیم نامشروع و طاغوتی پهلوی و نظام مقدس جمهوری اسلامی/ انقلاب آنچنان هم ضد استعمار و استکبار نبود!

بنابر این گزارش، روزنامه اعتماد در سرمقاله شماره روز پنج‌شنبه با عنوان «رژیم پهلوی و فرصت اصلاح» به قلم یکی از زنان اصلاح‌طلب و از فعالان فتنه ۸۸ ، ابتدا به ساختار اسلامی انقلاب‌اشاره شد و آمده است: «انقلاب سال ١٣۵٧ ایران که به نام انقلاب اسلامی در تاریخ انقلاب‌‌های جهان ثبت شد، تجربه‌ای بی‌نظیر از تلاش مردمی بود که خواستند آیین‌ها و آداب دینی را بر زندگی سیاسی خود حاکم کنند. در واقع این انقلاب که با ایدئولوژی‌سازی اسلام شکل گرفت، در شرایطی پا به عرصه سیاست نهاد که  جهان نظام دوقطبی و رویارویی آمریکا و اتحاد شوروی را تجربه می‌کرد. فضای بین‌المللی و رویارویی دو ابرقدرت در پیروزی سریع این انقلاب تاثیری بسزایی داشت.»

همانند سازی رژیم نامشروع و طاغوتی پهلوی و نظام مقدس جمهوری اسلامی/ انقلاب آنچنان هم ضد استعمار و استکبار نبود!

این سرمقاله در ادامه افزوده است: «بسیاری از انقلابیون سال ١٣۵٧، جمله معروف رهبری انقلاب اسلامی، ‌امام خمینی را در پی پیروزی انقلاب اسلامی به یاد دارند که «٢٢ بهمن باید سرمشق ما در طول تاریخ باشد». این جمله یادآور عبور نظام پادشاهی از مراحل اصلاح تدریجی و پاسخ دادن بهنگام به مطالبات مردم بود. انقلاب اسلامی در شرایطی شکل گرفت که رژیم پهلوی فرصت اصلاح را از دست داده بود. مردم ایران در فرآیند گسترش امواج انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی دیدگاه‌ها، خواسته‌ها و مطالبات خود را مطرح ساخته بودند، ولی شاه تا فردای جمعه خونین ١٧ شهریور ١٣۵٧، این صدا را نشنید و به خواسته‌ها و مطالبات مردم توجه نکرد. او زمانی صدای مردم را شنید که دیگر دیر شده‌ بود.»

همانند سازی رژیم نامشروع و طاغوتی پهلوی و نظام مقدس جمهوری اسلامی/ انقلاب آنچنان هم ضد استعمار و استکبار نبود!

نخست آنکه مشخص نیست چطور این جمله امام خمینی(ره) که «٢٢ بهمن باید سرمشق ما در طول تاریخ باشد» برای نویسنده یادآور عبور رژیم پهلوی از اصلاحات تدریجی است؟! به واقع آنچه در این جمله مشخص است تاکید امام بر این نکته است که ۲۲بهمن به عنوان نقطه پیروزی انقلاب اسلامی باید همواره سرمشق باشد و دلیل آن را در جمله دیگر از امام باید جست که از پیروزی خون بر شمشیر سخن گفت. بنیانگذار انقلاب تاکید دارد که وعده الهی صادق است که هرگاه گروهی (حتی اندک) در راه خدا برخیزند وعده خداوند بر عظمت، سربلندی و پیروزی آنهاست. گویا طیف اصلاح‌طلب می‌خواهد به مدد هرمنوتیک و تاویل‌های شاعرانه، می‌خواهد اصلاحات را به زور هم که شده در این جمله امام بگنجاند!

همانند سازی رژیم نامشروع و طاغوتی پهلوی و نظام مقدس جمهوری اسلامی/ انقلاب آنچنان هم ضد استعمار و استکبار نبود!

نکته دیگر آنکه آیا به واقع اصلاحات برای رژیم سلطنتی شاه ممکن بود؟ این رژیم ساختاری از بنیان فاسد داشت و در راس آن فردی قرار گرفته بود که هزینه یک سال کاخ‌های او از کل بودجه بعضی کشورها نیز بیشتر بود. چگونه این رژیم می‌خواست اصلاحات انجام دهد در حالی که سرچشمه فساد از راس این رژیم بود؟ ضمن آنکه طیف اصلاح‌طلب در تحریف مواضع افراد و جریان‌ها و اتفاق‌های تاریخی سابقه آشکاری دارد. در این باره هم اگر این جماعت را به مواضع و شعارهای مردم باید ارجاع داد که «ما می‌گیم شاه نمی‌خوایم نخست‌وزیر عوض میشه…» ملت با بنیان رژیم سلطنتی مشکل داشتند.
گفتنی است هدف این جریان غربگرا از این تطابق ناموزون مشخص و آشکار است و چنگ انداختن به هر چیزی برای القای خواسته‌های حزبی‌شان کاملا مشهود است.

انقلاب ۵۷ ضد استکباری نبود!

همچنین روزنامه آرمان یکی دیگر از روزنامه های زنجیره ای،در یادداشتی به قلم «احمد شیرزاد» نماینده مجلس ششم و کارچاق کن صهیونیستها در متهم کردن نظام اسلامی به ۱۸ سال پنهانکاری در فعالیت هسته‌ای نوشت:«به آن شدتی که الان برخی می‌گویند این انقلاب ضداستبدادی و ضدامپریالیستی بود، نبود و اصولاً چنین برداشتی از امپریالیسم آمریکایی و استکبار جهانی بیشتر محصول بعد انقلاب است تا خود انقلاب. مثلاً شعارهایی که در تظاهرات و راهپیمایی‌ها سر داده می‌شد کمتر نشانی از ضدیت با یک کشور خارجی داشت. البته بعد از انقلاب، مسئله خیلی عوض شد و یک مقدار نفوذ مارکسیست‌ها و چپی‌ها جامعه را به سمت چهره ضدامپریالیستی گرفتن سوق داد. برخی از جناح‌های مذهبی آن زمان هم به همین ترتیب. ولی واقعاً این چهره اصلی انقلاب نبود و بیشتر چهره فرعی انقلاب بود».

بزک کنندگان آمریکا اصرار دارند که نقش استکبار در دشمنی با ملت ایران در مقاطع مختلف را کم رنگ جلوه دهند. این در حالی است یکی از شعارهای اصلی مردم در مخالفت با رژیم پهلوی، مخالفت با وابستگی رژیم شاه به غرب و به ویژه آمریکا بود. «ریچارد کاتم»(افسر ارشد سیا و همکار لانه جاسوسی) در رابطه مقابله مردم با آمریکا و مخالفت با آن معتقد است: «در دوران انقلاب و شرایط تاریخی بعد از آن، شعار «مرگ بر آمریکا» به عنوان دومین شعار عمومی مورد حمایت مردم ایران بوده است». در حقیقت یکی از اهداف اصلی مبارزه، بعد از شاه، آمریکا بود و مردم این دو را با هم سرچشمه فساد و منشأ همه مشکلات کشور می‌دانستند. مردم می‌دانستند که استبداد شاه و سرکوب مردم توسط وی به پشتوانه حمایت آمریکا انجام می‌شود و به همین دلیل به محمدرضا پهلوی لقب «شاه آمریکایی» داده بودند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت