چهارشنبه،۱۸بهمن۱۳۹۶
کد: 163933

ابراز تاسف آیت الله استادی از بی توجهی برخی تصمیم گیران حوزوی نسبت به مطالبات رهبر انقلاب

 

دبیر شورای عالی حوزه از آنچه بی توجهی بخشی از تصمیم گیران حوزه به نظرات و مطالبات رهبر معظم انقلاب خواند،انتقاد کرد و نسبت به پیامدهای خسارت بار این موضوع هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، دیدار اعضای ستاد رونمایی منشور حوزه و روحانیت با دبیر شورای عالی حوزه با انتقادات صریح آیت الله استادی از کم توجهی برخی تصمیم گیران حوزه به مطالبات و دغدغه های رهبر معظم انقلاب همراه بود.

آیت الله استادی بی توجهی به نظرات کارشناسی رهبر معظم انقلاب درباره حوزه و مسائل حوزوی را خسارت بار توصیف کرد.

بر اساس گزارش رسا، در این دیدار که روز سه‌شنبه انجام شد، دست اندرکاران رونمایی از منشور حوزه و روحانیت با بیان روند تدوین این اثر فاخر و امتیازات آن، جزئیاتی از برنامه‌های ستاد برای برگزاری مراسم، خدمت دبیر شورای عالی حوزه ارائه کردند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد، آیت‌الله استادی با تقدیر از تولید چنین اثری، این اثر را موسوعه‌ حوزه و روحانیت از منظر رهبری نامید و در عین حال بر تسهیل دسترسی مخاطبان اثر تأکید کرد.

استاد حوزه علمیه قم هم‌چنین تولید محصولات ثانوی از قبیل تولید چکیده و تلخیص این موسوعه‌ی عظیم برای سطح وسیع مخاطبان را از اقدامات ضروری بعدی برشمرد.

رییس شورای عالی حوزه علمیه، هم‌چنین با ابراز تأسّف از کم‌توجّهی برخی تصمیم‌گیران حوزوی نسبت به دغدغه‌ها و مطالبات رهبر معظّم انقلاب اسلامی، سهل‌انگاری را از آفات مواجهه با این دغدغه‌ها برشمرد.

آیت الله استادی توجّه جدّی به نظرات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای را به دلیل خاستگاه کارشناسی این نظرات، ضرروی دانست.

آیت‌الله استادی تصریح کرد: رهبر معظّم انقلاب، با درک پیچیدگی مدیریت حوزه، متواضعانه تأکید می‌کنند که تصمیم‌گیری در امور حوزه بر عهده‌ی خود حوزه است ولی در عین حال می‌بینیم که برخی با برداشت ناصواب از این فرمایش، به نظرات کارشناسی رهبر معظّم، بی‌توجّهی می‌کنند.

آیت الله استادی نظرات رهبری معظّم را در سطحی بالاتر از نظرات معمول کارشناسان دانست و بی‌توجّهی به آن را مایه‌ خسارت دانست. /۹۲۴/ت۳۰۳/ج

 خبرگزاری رسا،

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت