جمعه،۲۰بهمن۱۳۹۶
کد: 164133

وزیر ورزش و جوانان: هم کمیته برگزاری المپیک زمستانی و هم شرکت سامسونگ از ایران عذرخواهی کردند

 

وزیر ورزش و جوانان درباره اتفاقات اخیر المپیک زمستانی و اقدام شرکت سامسونگ، گفت: با پیگیری‌هایی صورت‌گرفته هم کمیته برگزاری المپیک زمستانی و هم شرکت سامسونگ از ایران عذرخواهی کردند.

پایگاه خبری تحلیلی احرارگیلمسعود سلطانی‌فر در جمع خبرنگاران در روز پایانی مسابقات جام بین‌المللی تختی گفت: قلب کشتی جهان در ایران می‌تپد و کشتی رشته اول ایران بوده و این رشته در فرهنگ ایرانیان ریشه دارد.

وی گفت: در ۱۶ دوره حضور خود در المپیک تنها در ۴ رشته کشتی، وزنه‌برداری، دوومیدانی و تکواندو به مدال  رسیدیم و بیشترین مدال کسب‌شده برای ایران در المپیک در رشته کشتی بوده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همین نشان از اهمیت این رشته داشته و وزارت ورزش حمایت همه‌جانبه از این رشته ورزشی را راس امور خود دارد.

سلطانی‌فر گفت: استفاده از جوانان و آماده‌سازی تیم در راستای حضور پرقدرت در مسابقات آسیایی جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ توکیو بوده و اهداف مدنظر در مسابقات جام تختی دست یافته و عملکرد قابل قبولی در این مسابقات داشتیم.

میزبانی‌های تبریز در ۲۰۱۸ ادامه می‌یابد

وزیر ورزش و جوانان گفت: در راستای رویداد ۲۰۱۸ و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میزبانی کشتی جام تختی به تبریز برگزار شد که حضور ۱۴ کشور خارجی و ۱۶۰ کشتی‌گیر نشان از اهمیت این مسابقات داشت.

وی افزود: در راستای برنامه مدون تبریز ۲۰۱۸ میزبانی‌های تبریز ادامه یافته و در نظر داریم ۶ الی ۷ میزبانی دیگر در سطح بین‌المللی به تبریز واگذار شود.

عذرخواهی کمیته برگزاری المپیک زمستانی و شرکت سامسونگ

سلطانی‌فر در مورد اتفاقات المپیک زمستانی گفت: حرکت برگزار‌کنندگان المپیک زمستانی و شرکت سامسونگ برخلاف منشور المپیک بوده و بلافاصله بعد از اقدام‌ زشت و نسنجیده کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی و همچنین شرکت سامسونگ مراتب اعتراض رسمی خود را اعلام و موضع‌گیری کردیم زیرا این رفتار با ورزشکاران ایرانی دور از شان ملت ایران بود.

وی گفت: بلافاصله وزیر امور خارجه، وزرای صنعت و معدن و ارتباطات موضوع‌گیری کرده و عنوان کردند اقدامات تنبیهی برای این بی‌احترامی به ورزشکاران ایرانی در نظر خواهند گرفت.

وزیر ورزش ‌و جوانان افزود: شرکت سامسونگ ابتدا مسئولیت این اقدام را متوجه مسوولان برگزارکننده المپیک زمستانی دانسته و اما با پیگیری‌هایی صورت گرفته هم کمیته برگزاری المپیک زمستانی و هم شرکت سامسونگ از ایران عذرخواهی کردند و آنچه ما دنبالش بودیم محقق شده و پیگیری‌های دیگر هم صورت خواهد گرفت.‌

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت