چهارشنبه،۲۵بهمن۱۳۹۶
کد: 164318
مسئولین به فکر کوخ نشین ها باشند..

دیدار بسیجیان «دارباغ» با پیرغلام مبارز فومنی

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،در آستانه چهلمین سالگشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران،تعدادی از بسیجیان پایگاه مقاومت مالک اشتر روستای «دارباغ» با یکی ازپیرغلامان اهل بیت(ع) و از مبارزین علیه رژیم منحوس پهلوی دیدار و گفت و گو کردند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،در آستانه چهلمین سالگشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران،تعدادی از بسیجیان پایگاه مقاومت مالک اشتر روستای «دارباغ» به دیدار یکی ازپیرغلامان اهل بیت(ع) و از مبارزین علیه رژیم منحوس پهلوی رفتند که ماحصل این دیداردر گفت و گویی کوتاه تقدیم می شود:

سلام علیکم لطفاً خودتان را معرفی کنید؟

پاسخ:موسی افرندیده هستم ساکن روستای دارباغ

تفکرانقلابی شما از کجا شکل گرفت؟
پاسخ: ما اهل مسجد و منبر بودیم و در آن زمان به دعوت هیئت امنا مسجد صاحب الزمان(عج) روستای دارباغ روحانیون طراز اول از قم دعوت می شدند که بیشترین تاثیرپذیری بنده از آنها بود.

چندنفر از همسنگرانتان در مبارزه بارژیم طاغوت را نام ببرید؟
پاسخ: بنده با شهیدان عالی مقامی همچون شهیدرضاادبی مهذب و شهیدحجت الاسلام افتخاری در یک سنگر علیه رژیم منحوس پهلوی فعالیت انقلابی داشتم.

کمی از فعالیت های انقلابی خود را برای ما شرح دهید؟
پاسخ: بنده در سال های آخرعمر رژیم منحوس پهلوی در راهپیمایی هایی که در شهرفومن علیه رژیم شاه برگزارمی شد حضور فعال داشتم
همچنین اعلامیه های امام خمینی (ره) را که توسط شهیدافتخاری و همچنین گاهی اوقات توسط حجت الاسلام رضا صادقی و حجت الاسلام بیت اله نظری به دست بنده می رسید در بین روستاها پخش می کردم. در مساجدبعضی از روستاها علیه شاه ایراد روشنگری داشته ام. ودر زمانی که کسی جرات به زبان آوردن نام امام خمینی(ره) را نداشت با افتخار در مورد ایشان با صدای رسا سخن می گفتم.

یک مورد از خاطرات خود را برای ما بازگو کنید؟
پاسخ: در یکی از شب ها که از منزل شهیدبزرگوارحجت الاسلام افتخاری به خانه برمی گشتم در بین راه عده ای از چماق به دست های حامی رژیم پهلوی راهم را سد کرده و گفتنند موسی تویی؟!
چطور جرات کرده ای با اعلی حضرت مخالفت کنی زود باش عکس شاه را ببوس ، آنها هرچه قدر اصرار کردند که عکس شاه را ببوس ،قبول نکردم و عکس شاه را پاره کردم که موجب خشم آنها شد وبه بنده حمله ور شده و به قصد کشت با چوب وچماق مرا کتک زدند.  از آن روز به بعد بارها به خانه ام حمله ور شده و موجب رعب و وحشت خانواده ام می شدند.

حرف آخر:
ما این انقلاب را شهادت جوان مان به دست آورده ایم، مسئولین باید قدر این انقلاب را بدانند و قدردانی از انقلاب یعنی اینکه قدردان مردم باشیم، این روزها وضع اقتصادی کشور وضعیت بی سروسامانی است. امروز روبه راه کردن وضعیت اقتصادی و بهبود بخشیدن به وضعیت معیشتی مردم یعنی قدم برداشتن در راه شهدا،امام(ره) و اطاعت از مقام معظم رهبری امام (ره) فرمودند: یک موی سر این کوخ نشینان و شهید دادگان به همه کاخ ها و کاخ نشینان جهان شرف و برتری دارد. مسئولین به فکر کوخ نشین ها باشند..

ممنون از شما که وقت گرانبهایتان را در اختیار ما گذاشتید.

گزارش از الیاس صادقی

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت