جمعه،۱۸اسفند۱۳۹۶
کد: 165330
«یادی که در دلهاهرگز نمی میردیادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ شهید محمد رضایعقوبی مدافع حرمی که پیکر مطهرش جاویدالاثر ماند!

 

پاسدار شهیدمحمد رضا یعقوبی در رشت سکونت داشت اما طبق وصیتش در زادگاهش شهرستان لنگرود قرار بود به خاک سپرده شود که پس از جاویدالاثری وی به صورت نمادین مراسم تدفین در این شهرستان برگزار شد.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل در ادامه معرفی شهدای والامقام استان گیلان (جمعه های شهدایی احرار) این هفته نگاه دل شما همسفران را (به بهانه ولادت بی بی دو عالم حضرت #فاطمه_زهرا(س) و همچنین روز #مادر و روز #زن… .) چند برش کوتاه از زندگی حماسی مدافع حرم شهید محمدرضایعقوبی وکیل پایه یک دادگستری از شهرستان لنگرود جلب می نماید.

در سلسه نوشتار خود به شهید محمدرضایعقوبی رسیدیم تا اینکه چیزی  ازاین شهید عزیز در فضای مجازی بیابیم غافل از اینکه در فضای مجازی نیز کم لطفی ها شد از این مدافع حرم زینبی(س) همچون پیکر مطهرش بازیافت چندانی نداشت.

شهید والامقام یعقوبی در طول دوران دفاع مقدس همواره یک پای جبهه و جنگ بود و برای دفاع ازمملکت و انقلاب اسلامی در برابر قدرت های بزرگو نوکران و مزدورانش ازهیچ کوششی فروگزارنبود.

سوت پایان جنگ که نواخته شد همچون بسیاری دیگر از رزمندگان مجدداً به درس و مشق روی آورد و طی مدتی خود را در دانشگاه دید و درس آموز رشته حقوق شد تا در کسوت وکالت به مردم محروم و پایین دست جامعه خدمت رسانی کند چرا که دفاع از محرومین جامعه را وظیفه خود می دانست.

 تهدید استکبار که سرو کله اش از پدیده حرامان داعش روی نشان داد بااینکهاز لحاظ مالی در وضعیت بدی قرارنداشت ولی تاب نیافت و به ندای زینبیون پاسخ داد و لباس رزم پوشید تا اینکه خود را به عنوان مدافع حرم در کنار رزمندگان و رفقای سابق خود ببیند.

و… سرانجام در سرزمین تفتیده شامات شهدشهادت نوشید و پیکر مطهرش جاماندتا نغمه سرای عاشورائیان سرزمین شام (سوریه) باشد./احرارگیل

 

محمدرضا یعقوبی , اخبار گیلان , اخبار لنگرود , شهید محمدرضا یعقوبی , مدافع محمدرضا یعقوبی , مدافع حرم محمدرضا یعقوبی , مدافع حرم محمدرضا یعقوبی , شهید محمدرضا یعقوبی

چند خطی به بهانه ولادت بی بی دو عالم #مادر_شیعیان دنیا حضرت #فاطمه_زهرا(س) و همچنین روز #مادر و روز #زن… .

… عزیزانی که از نزدیک با #آقا_رضا_یعقوبی اشنایی داشتند و ایشون رو بخوبی میشناختند میتونن به راحتی دو نکته ای که در ادامه بهشون اشاره میکنم رو شهادت بدند:

۱⃣عشق و ارادت #آقا_رضا نسبت به #حضرت_زهرا(س) و #حضرت_علی(ع) هستش,هربار در مورد مظلومیت #حضرت_علی(ع) و #حضرت_فاطمه(س) میخواست صحبت کنه بغضی میکرد و بیصدا اشکش سرازیر میشد.آخر سر هم مثل #مادر_سادات بدون قبر و نشان با #گمنامی شهید شد… ./

۲⃣متنی که در حال نوشتنش هستم درسته که به مناسبت این روز فرخنده هست ولی تمام نزدیکان درجه یک #آقا_رضا میتونن گواه و شاهد حرفهای من باشند و آنهم اینکه چقدر در زندگی علاقه و احترام بسیار زیادی برای #دو_نفر از اعضای خانواده خودشون قایل بود و آن دو نفر #مادر و #همسر بزرگوارشون بودند,علاقه ای که با شهادتشون مهر تأییدی بر نوشته بنده حقیر هست.

✅آقا رضای ما در دامن مادری پاک و مهربان پرورش پیدا کرد ./کانال تلگرامی شهید

ملاحظات:

پاسدار شهید یعقوبی در شامگاه نوزدهم ماه مبارک رمضان در سوریه به درجه رفیع شهادت نایل آمد و در سال‌های اخیر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به مردم گیلان خدمت می‌کرد.

شهید یعقوبی در رشت سکونت داشت اما طبق وصیتش در زادگاهش شهرستان لنگرود قرار بود به خاک سپرده شود که پس از جاویدالاثری وی به صورت نمادین مراسم تدفین در این شهرستان برگزار شد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت