حکایتی ازیک عذرخواهی دیرهنگام - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
حکایتی ازیک عذرخواهی دیرهنگام

اختصاصی احرارگیل/ پس از کش و قوس های فراوان سالهای اخیر دیشب سخنرانی آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت بر روی خروجی خبرگزاری فارس در گیلان قرار گرفت که آیت الله قربانی به حساسیت های دلسوزارن انقلاب و فریاد های بی امان خریداران مجتمع(مسئله ساز) آدینه رشت (هرچند دیرهنگام ولی) واکنش نشان دادند و هزینه های موصوف به رهبری معظم انقلاب که قبل تر بیان داشته بودند را نیز پس بگیرند و از دوستی های “خود و رهبری انقلاب” در گذشته بگویند.

آیت الله قربانی که در حاشیه نشست با مدیران آموزش‌وپرورش گیلان به مناسبت هفته امور تربیتی سخن می گفتند کریزی هم به مسائل این روزای مجتمع آدینه زدند و ضمن تایید مطالب منتشرشده ایشان در «فضای مجازی» فرمودند: « اینکه گفتیم این‌ها همه زیر نظر مقام معظم رهبری است» بدین منظور بود که این اموال و املاک مربوط به این‌جانب نیست و ما فقط امانت‌داریم.

هرچند برخی از ما رسانه ایی ها متوجه این بخش از فرمایش ایشان نشدیم که فرمودنند: «این حرف ما را آقایان تقطیع و بد تفسیر کرده‌اند»! منظور مبارکشان از “تقطیع و تفسیر” چه بود؟! گاهی یک «ویرگول »در یک نوشته و یا یک «جمله» در یک سخن می تواند انسانی را بالای «دار»ببرد و یا از بالای «دار» به وی آزادی ببخشد.
از محضر مبارک ایشان برای نوشتن این چند جمله ناقص عذرخواهی می کنم، اما اینکه فرمودند” نواقصی از اقدامات و کارهای «برخی افراد» درگذشته درباره مجتمع آدینه باقی‌مانده بود که بنده در حال برطرف کردن آن نواقص هستم” نیز توضیح داده نشد که منظور از این «افراد» چه کسانی بودند و الان آن افراد کجا شرف حضور دارند و چه نقشی ایفامی کنند؟!

آیا همانهایی نیستند که دسترسی به حضرتعالی را برای دلسوزان «انقلاب» دشوار و خود را در لباس مشاور بروزه شده؛مجرد و نادر جانمایی کرده اند؟وحال اینکه بارها مشاهده شده که سنگینی «قصد» این«امانت» برای این کهنه پوشان سلمه ای آئینی است؟

اگر بزرگان انقلاب ازمشاورانی«معتمد» و «امین» بهره می بردند و یادرآینده به این مهم همت گمارند به یقین «عذرخواهی» ها درپس پرده ها «خاموش»؛ و «صمیمیت»چهره سای دلدادگی ها می شوند. و برای آنانکه با مصالح “خام و ناپختگی”عادت به احداث «دیوار» بلند بی اعتمادی برای «دلسوزان انقلاب» نزدبزرگان می شوند؛ برایشان دیواری برای «دیوارگردی»باقی نمی ماند.

اما نکته امیدوارکننده سخنان آیت الله قربانی اینکه؛ فرمودند : “شخصاً پیگیر روند اتمام پروژه آدینه هستم” و ” از خریداران به دلیل عدم تحویل به‌موقع واحدها که به دلایل متعدد که مسئولان پروژه نتوانستند واحدها را تحویل دهند عذرخواهی ‌می‌کنیم و به مسئولان دفتر گفته‌ام که خسارت تأخیر نیز طبق قرارداد تمام و کمال به خریداران پرداخت شود”….این چند جمله هرچند برخی ها ازآن تحلیلی دیگر دارند؛ ولی چیزی بود که نباید از بیان آن توسط بزرگان نادیده گرفته شود چرا که وقتی از بزرگان جاری شود خود پند آموز “هزار مدرسه و درس و بحث” است برای جامعه آفت زده ی ما.
این همان چیزی بود که “دلسوزان نظام و انقلابیون گیلان” بارها و بارها مشفقانه فریاد زدند ولی همان «بعضی افراد» مانع رسیدن این فریاد ها به جنابعالی می شدند نمونه آن را می توان در ملاقات نیمه تمام چندسال قبل “اصولگرایان و دلسوزان انقلاب” گیلان با جنابعالی را یاد آور شد

. درپایان یاد آوری این نکته ضروری است که برخی از رسانه های جبهه “ارزشی و انقلابی” استان نیز با شکایت نابجای همین «بعضی افراد» منظور نظر جنابعالی از آن روز تا به الان بارها باتهدید به پلیس فتا و دادگاهها کشانده شدند.(که شرح آن بماند) فقط امیداریم دیگربار تحمیل چنین سخنانی(عذرخواهی) از سوی همین «بعضی افراد»برای دادگاهی شده ها ازجنابعالی نباشیم که حضرتعالی سرمایه ای بزرگ برای جامعه ی علمی گیلان هستید و این مهم سخت ناراحت کننده خواهد بود./ والعاقبه للمتقین

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true