شنبه،۱۹اسفند۱۳۹۶
کد: 165762
طرح اعاده اموال نامشروع در راستای برقراری عدالت اجتماعی است

نماینده آستارا: آرمان و گفتمان انقلاب اسلامی فاصله بین مردم و مسئولان نیست

 

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فاصله مسئولان با مردم گفت: آرمان و گفتمان انقلاب اسلامی فاصله بین مردم و مسئولان نیست چون هدف امام ساده زیستی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،ولی داداشی عصر امروز در نشست خبری با خبرگزاری‌های گیلان در دفتر خبرگزاری تسنیم در رشت با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اظهار کرد: یکی از اصول اعتقادی و اندیشه ناب انسانی عدالت و رعایت آن در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سایر حوزه‌ها است.

وی عدالت را موجب پویایی جامعه برشمرد و افزود: زیربنای عدالت در جامعه این است که انسان به حریت برسد و آزادی انسانی میسر نیست مگر اینکه خدا در نظر گرفته شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فاصله مسئولان با مردم گفت: آرمان و گفتمان انقلاب اسلامی فاصله بین مردم و مسئولان نیست چون هدف امام ساده زیستی است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمایه کلان برخی از مسئولان گفت: برخی از جوانان برای دریافت وام پنج میلیون تومانی عاجز می‌ماند اما برخی از مسئولان سرمایه‌های میلیاردی را به جیب زده‌اند و این موضوع باید هر چه سریع‌تر مورد تعقیب قرارگرفته و بررسی شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه امروزه حاشیه جای متن را گرفته افزود: در اوایل انقلاب مدیران برای گرفتن پست می‌ترسیدند اما اکنون مسئولان برای گرفتن پست حرص می‌زنند.

داداشی با بیان اینکه امروزه همه ملت ایران دارای شعور بالای سیاسی هستند گفت: وقتی مردم پستی را به ما می‌دهند باید تمام‌کارهای خود را رها کرده و به خدمت مردم مشغول شویم.

وی افزود: برخی‌ها وقتی مردم به آن‌ها مسئولیت دادند از خدمت به مردم زده‌اند و دزدی کرده‌اند و اکنون مردم گله‌مند هستند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: مردم از اصل انقلاب اسلامی گلایه‌مند نیستند بلکه از بی‌عدالتی اقتصادی در رنج هستند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان طرحی تخصصی و حقوقی است و باید همه جوانب آن رعایت شود گفت: طرح اعاده اموال نامشروع باید ابتدا اصل خواسته را تأمین و سپس نظر شورای نگهبان را جلب کند و سرمایه ازدست‌رفته مردم را به خزانه برگرداند.

داداشی با بیان اینکه طرح اعاده اموال نامشروع همه مسئولان نظام را شامل می‌شود گفت: همه صاحبان مقام نظیر وزرا، استانداران، نمایندگان مجلس و دارای منصب را شامل می‌شود.

وی با اشاره به دلیل مخالفت برخی از نمایندگان مجلس با طرح اعاده اموال نامشروع گفت: شورای نگهبان هیچ‌گاه قصاص قبل از جنایت نمی‌کند و مخالف هیچ طرحی نیست.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانونی در کشور مبنی بر تحصیل مال نامشروع موجود است افزود: متأسفانه قانونی که مشخص کند یک شخصی قبل از انقلاب چیزی نداشته و بعد از انقلاب به پول و سرمایه خاصی برسد و با آن مقابله کند وجود نداشته و طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در راستای پر کردن این خلأ قانونی است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی کلیات طرح اعاده اموال را حائز اهمیت برشمرد و گفت: لازم هست برای تخصصی شدن قانون کمیته‌های اصلی و فرعی با مشارکت کمیسیون حقوقی و قضایی، اصل نود و اجتماعی نیز وارد شر شوند.

داداشی گیلان را کویری سبز نام برد و گفت: متأسفانه نتوانسته‌ایم در حوزه اقتصاد دریا محور درست نقش‌آفرینی کنیم و صرفاً در واردات موفق بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه بندر انزلی و آستارا ظرفیت توسعه اقتصاد دریا محور را دارند افزود: ایران در مقایسه با کشورهای حاشیه خزر بسیار عقب‌مانده درحالی‌که ظرفیت را دارد اما موفق نبود است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت عظیم گردشگری در استان گیلان گفت: استان از ضروریات گردشگری آمادگی دارد اما ظرفیت و جذابیت گردشگری در گیلان کامل نیست.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم‌کاری دولت در حوزه اکتشاف نفت گفت: اگر دولت در حوزه اکتشافات نفت حوزه خزر ورود کند بالغ‌بر پنج هزار نفر مشابه اشاره به کم‌کاری دولت در حوزه اکتشاف نفت گفت: اگر دولت در حوزه اکتشافات نفت حوزه خزر ورود کند بالغ‌بر پنج هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

داداشی با اشاره به قاچاق کالا در کشور و آمارهای نگران‌کننده در رابطه با آن گفت: آمارهای حوزه قاچاق بسیار نگران‌کننده بود اما تأکیدات رهبر معظم انقلاب باعث شده تا آمار قاچاق کمی کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به نقش مافیا در واردات قاچاق گفت: قاچاق به کوله بری و قاچاق چمدانی اطلاق نمی‌شود بلکه قاچاق به محموله‌ای گفته‌ می‌شود که به‌صورت کانتینر وارد کشور می‌شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با ناکافی خواند مقابله دولت با قاچاق کالا گفت: دولت باید برای مقابله با قاچاق کالا محکم‌تر ورود کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد مردم حاشیه مرزها به واردات کالای قاچاق وابسته است گفت: اقتصاد چمدانی با واردات قاچاق کالا جدا است و باید با این پدیده مبارزه شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با اشاره به نقش تعاونی و رایج بودن آن در کشورهای دنیا گفت: تعاونی‌ها باید طبق پیش‌بینی‌ها ۲۵ درصد اقتصاد را تشکیل دهند اما این مهم در کشور به دلیل نواقص تقنینی و عدم توجه دولت در آن وجود دارد.

داداشی با بیان اینکه عدم فرهنگ‌سازی مشکل عمده تعاونی‌ها است گفت: متأسفانه اعضای اصلی تعاونی‌ها برای اینکه چه کسی رئیس و یا چه کسی مدیر بشود تعاونی‌ها را از بین می‌برند و مانع از توسعه تعاونی‌ها در کشور می‌شوند.

وی با اشاره به تعطیلی شرکت‌های صنعتی در گیلان گفت: تولیدی‌های کشور تسهیلاتی را دریافت می‌کنند که نرخ سود ۱۸ درصدی دارند و با توجه به نوسانات بازار از ادامه تولید بازمی‌مانند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازار ارزان چین گفت: تسهیلات گران‌قیمت و واردات کالای ارزان باعث شده کمر تولیدکننده بشکند و از ادامه فعالیت بازبماند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به خط ریلی آستارا به آستارا گفت: این راه‌آهن در صورت راه‌اندازی تا کشور فنلاند ادامه دارد و تقاضای ما این است که قطار مسافربری هم به آن افزوده شود تا مسافران ایران به اروپا نیز راه‌اندازی شود.

داداشی با اشاره به مشکلات ناوگان حمل نقل ناشی از واردات کالا از بلوک شرق گفت: واردات گران‌قیمت مواد اولیه به کشور با راه‌اندازی راه‌آهن آستار-آستارا حل خواهد شد و سرمایه‌گذاران می‌توانند در زون‌های خارجی و برانداز آن وارد شوند و توسعه سرمایه‌گذاری را شاهد باشیم.

وی با اشاره به مشکلات غیرقابل‌حل فاضلاب در آستارا گفت: کل بودجه اختصاصی به پروژه فاضلاب ۵ میلیارد تومان بود اما اکنون ۲۸ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده‌ایم تا مشکلات این حوزه تا حدودی رفع شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سد لاستیکی در حال احداث آستارا گفت: سد در دست ساخت یک‌میلیون و ۵۰۰ مترمکعب ذخیره آب را خواهد داشت و آب شرب مردم آستارا را حل خواهد کرد.

داداشی با اشاره به تجهیز بیمارستان آستارا به سی‌تی‌اسکن گفت: مجوز یک بیمارستان کوچک برای بخش لوندویل گرفته‌شده که به‌زودی ساخت آن در دستور کار قرار می‌گیرد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت