یکشنبه،۲۰اسفند۱۳۹۶
کد: 165763
پس از پاکسازی عفرین

اردوغان: عازم شمال سوریه خواهیم شد

 

رئیس جمهور ترکیه مدعی شد که ارتش این کشور قصد دارد پس از تسلط بر منطقه عفرین در استان حلب، به سمت منبج، عین العرب، تل أبیض، رأس العین و قامشلی خواهد رفت و عملیات خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مدعی شد که اگر کشورش وجدان خود را کنار می‌گذاشت؛ بر منطقه عفرین سوریه طی سه روز مسلط می‌شد.

اردوغان در جریان سخنرانی در کنفرانس عمومی حزب عدالت و توسعه در «مرسین» واقع در جنوب ترکیه اعلام کرد که نیروهای این کشور در جریان عملیات «شاخه زیتون» تدابیر خوبی اتخاذ کردند تا به افراد غیر نظامی آسیبی وارد نشود.

خبرگزاری آناتولی به نقل از رئیس جمهور ترکیه گزارش داد که «پس از پاکسازی عفرین از وجود تروریستها، عازم منبج، عین العرب، تل أبیض، رأس العین و قامشلی (واقع در شمال سوریه)خواهیم شد تا این مناطق را نیز پاکسازی کنیم».

وی در ادامه ادعا کرد که نیروهای حاضر در عملیات شاخه زیتون «۸۵۰ کیلومتر مربع را در منطقه عفرین آزاد کرده اند و هدف آنان تسلط بر دو هزار کیلومتر مربع از این منطقه است.

رئیس جمهور ترکیه در عین حال مدعی شد که هدف کشورش، فقط «تسلط بر اراضی [سوریه] نیست، بلکه در پی نابود کردن تروریستهاست… هر جا تروریستها حضور داشته باشند، ما نیز در آنجا هستیم».

وی ادامه داد که شبه نظامیان کُرد در پی ایجاد یک گذرگاه در مرزهای ترکیه هستند و «به آنان گفتیم که اجازه چنین کاری را نخواهیم داد».

اردوغان ادامه داد: [کُردها] فکر میکردند که ما فقط به حرف زدن اکتفا خواهیم کرد. آنان ملت ترکیه و نیروهای مسلحش را نمی‌شناسند. پس از آن بود که نیروهای امنیتی ما آنچه را که لازم بود، انجام داد».

از ۲۰ ژانویه گذشته ارتش ترکیه به همراه عناصر تروریستی ارتش آزاد عملیات شاخه زیتون را علیه شبه نظامیان کُرد آغاز کرده و به ۱۰ کیلومتری عفرین رسیده است.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت