پنج شنبه،۲فروردین۱۳۹۷
کد: 166105
«یادی که در دلهاهرکز نمی میردیادشهیدان است»

نوروز شهدایی احرار/ زندگینامه شهید اسماعیل فیض بخش، رشت

 

من از ملت حزب الله می خواهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید و پشتیبان کسانی باشید که دارند جان و مال خود را برای اسلام و این ملت رنج کشیده جان خود را فدا می کنند

… بسان برنامه هرساله و با دعای خیر شما بزرگواران بویژه خانواده های معظم شاهد و ایثارگر امسال نیز این توفیق نصیب گروه ایثار و مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل شد تابا ویژه برنامه «نوروزشهدایی احرار» ازلحظه آغاز سال نو تاپایان تعطیلات نوروز۹۷ خبرهای عادی سایت را تعطیل و با انتشار زندگی نامه ،وصیت نامه،خاطرات و تصاویرشهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس و شهدای مظلوم مدافع حرم خود را در کنار شما؛ دین خود را برای آن پاکبازان ادا شده ببیند. باما همراه باشید./ التماس دعا

زندگینامه شهید اسماعیل فیض بخش، رشت

پاسدار شهید اسلام اسماعیل فیض بخش در تاریخ ۲۱/ ۶ /۱۳۴۵ در روستای گلسرک ، سروان رشت در خانواده ای مسلمان پا به عرصه وجود گذاشت. اسماعیل در طبیعت خرم و سر سبز شمال پرورش یافت . او پس از دوران خرد سالی وارد مدرسه شد و تا اول راهنمائی در زادگاهش تحصیل نمود اما به دلایلی مجبور به ترک تحصیل شد . اسماعیل از همان زمان با وجود سن و سال کمی که داشت به همراه برادر بزرگش در تجمعات و تظاهرات علیه حکومت ستم شاهی شرکت و در توزیع اعلامیه ها نقش داشت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در فعالیتهای مسجد با شرکت در کلاسهای احکام و قرآن و مراسم دعای کمیل و دعای توسل هم به تقویت ابعاد معنوی خود توجه و دقت می نمود و هم باعث تشویق و جذب نوجوانان به سمت و سوی مساجد گردید . همچنین برای پرورش جسم خود به ورزش کاراته روی آورد . در کار دامداری نیز به پدر بزرگوارش کمک می کرد .

با تشکیل بسیج، به عضویت بسیج سپاه رشت در آمد و در نگهبانی و پاسداری از پایگاه و محل نقش ارزنده ای داشت و به سبب فعالیت هایش بارها از سوی گروهک منافقین مورد تهدید قرار گرفت .

با شروع جنگ تحمیلی و با وجودئیکه ۱۴ سال سن داشت برای اعزام به جبهه های حق علیه باطل به بسیج سپاه رشت مراجعه نمود و اصرار به اعزام داشت ولی مسئولین با توجه به پائین بودن سن او از اعزام وی خوداری نمودند . اما او منصرف نمی شد و پس از چند ماه تلاش توانست، از طریق بسیج شهرستان رودبار برای سپری کردن دوره آموزشی، به تا لش اعزام شد .

اسماعیل که همه عزمش را جزم در میدان نبرد با دشمنان بعثی می دید در پاییز سال ۱۳۶۱ موفق شد به منطقه غرب کشور اعزام شود و به مدت ۱۵ ماه با عضویت بسیجی در واحد اطلاعات عملیات تلاش زیادی نمود . به فرموده مادر و خواهر شهید اسماعیل فیض بخش هر از گاهی که به مرخصی می آمد تغییرات روحی و معنوی قابل توجهی در او نمایان بود. و به خانواده و اهل فامیل توصیه می نمود اینکه در رعایت حجاب اسلامی کوشا باشید و در مراسم تشیع شهدا همیشه حضور داشته باشید و جبهه ها را خالی نگذارید . ایشان در بهمن سال ۱۳۶۲ به عضویت سپاه رودبار در آمد و در دفاع از اهداف و کیان امت اسلامی و شهید پرور ایران از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی ورزید ، بلکه با جان و دل به ماموریتهای محوله از سوی سپاه پاسداران اعزام می شد . اسماعیل با اخلاص و لیاقت و تدبیر و وفاداری که برخودار بود بمدت ۴ ماه بعنوان فرمانده دسته با عضویت رسمی سپاه مشغول خدمت شد . ایشان جوانی بسیار باتقوا و متقی و قانع و اهل انفاق بود و با حقوقی که از سپاه دریافت می کرد قسمتی از آن را خرج خانواده و قسمت دیگرش را صرف خانواده های نیازمند می نمود . اسماعیل در سال ۶۶ بنا به در خواست مادرش ، با دختر عمویش که دختری مومنه و محجبه بود ازدواج می نماید.اما هیچگاه عشق به شهادت ، با عشق دنیایی ممزوج نشد و همچنان در رسیدن به ذات احدیت به جد تلاش فراوان نمود و در تب عشق به شهادت می سوخت و بالاخره این رزمنده دلیر و خدا جوی پس از شرکت در عملیاتهای والفجر ۷و۸ و نصر ۴و ۷ در حالیکه فقط یکماه از پیوند مقدس ازدواجش گذشته بود در ۱۶/۵/۱۳۶۶در منطقه سردشت با اصابت تیری مستقیم به درجه رفیع شهادت نایل آمد و روح مطهرش به عرش اعلی علیین پرواز نمود .

پیام شهید :

تقوا را پیشه کنید همچنانکه جهاد اصغر می کنید؛ جهاد اکبر را فراموش نکنید .

من بخاطر رضای پروردگار و برای پیروزی اسلام ناب محمدی (ص) و بخاطر عشق به آقا امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت امام خمینی ، و با آگاهی کامل و با عشقی پاک و با امید به اینکه بتوانم به اسلام و انقلاب خدمتی کنم این راه، را انتخاب کردم .

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت