سه شنبه،۷فروردین۱۳۹۷
کد: 166639
«یادی که در دلها هرگز نمی میرندیادشهیدان است»

نوروز شهدایی احرار/ شهید عباس شجاعی: درس را سبک نشمارید!

 

عباس شجاعی، دهم مهر ۱۳۴۴، در شهر تهران به دنیا آمد. پدرش رضی‌الله، آهنگری و جوشکاری می‌کرد و مادرش اقدس نام داشت. دانش‌آموز دوم متوسطه درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. ششم فروردین ۱۳۶۱، در رقابیه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای شهر آبیک قرار دارد. برادرش علیرضا نیز به شهادت رسیده است.

 

… همچون روال هرساله و با دعای خیر شما بزرگواران بویژه خانواده های معظم شاهد و ایثارگر ، امسال نیز این توفیق نصیب گروه ایثار و مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل شد تا با ویژه برنامه «نوروزشهدایی احرار» ازلحظه آغاز سال نو تا۹۷/۱/۱۴  خبرهای عادی سایت را تعطیل و با انتشار مطالب مربوط به دفاع مقدس، بویژه زندگی نامه ،وصیت نامه،خاطرات و تصاویرشهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس و شهدامی مظلوم مدافع حرم خود را در کنار شما ببیند. باما همراه باشید./ التماس دعا

اینجانب عباس شجاعى، فرزند رضی ‏اللّه، داراى شماره شناسنامه ۲۱۷، ساکن آبیک، به موجب احتیاج جبهه‏ هاى حق علیه باطل به نیروى انسانى و عشق جنگیدن در راه اسلام، همانند سلمانها و بلال هاى ایران و در راه میهن اسلامی ام و مردم مسلمان میهنم، خود را آماده اعزام به جبهه نمودم.
اگر جزو شهدا به حساب آمدم، باید بگویم که خوشا به سعادت خانواده‏ ام؛ چرا که موجب سرافرازى آنان نزد خدا خواهم شد.
از شما خانواده عزیزم -که به من اجازه دادید تا به جبهه بیایم- بی ‏نهایت متشکرم و پیش خدا شفاعتتان را می ‏کنم.
از شما خواهش می ‏کنم که پشتیبان ولایت فقیه باشید و امام بزرگوار و زحمتکش تان را تنها نگذارید.
على جان! سعى کن نمازت را اول وقت بخوانى و قرآن را یاد بگیرى.
غلامرضا! تو هم بیشتر قرآن بخوان و سعى کن به آن عمل کنى؛ اما راجع به درسهایتان، شما درس را سبک نشمارید؛ چون دانش‏ آموزى بر هر مسلمان واجب است و همچنین اگر درصد تحصیل‏ کردگان مملکت کم باشد، باید از مستشاران اجنبى استفاده کنیم و خودتان بهتر می ‏دانید که آنها چه بلایى سر ما می آورند و ما را به چه روز سیاهى می ‏نشانند.
پدر و مادر جان! هرگز براى من گریه نکنید؛ مبادا دشمن از گریه شما شادمان شود و روحیه بگیرد. پدر جان! مرا به خاطر بی ‏احترامی ‏هایم نسبت به خودتان ببخشید.
على و غلامرضا! هر کدام از کتاب هایم که به کارتان آمد، بردارید و بقیه را در بسیج بگذارید.

منبع: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت