جمعه،۲۴فروردین۱۳۹۷
کد: 167172
«یادی که در دلهاهرگز نمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ برگی از زندگی حماسی شهید «حسین فرزانه، ماسال/ دیدی جنگ تمام شد و ما شهید نشدیم !

 

سر انجام این طائر آسمانی ٬ پس از سال ها رزم بی امان در مقابل دشمنان اسلام در تاریخ ۱۳۶۷/۴/۳۱ در جبهه ی سر پل ذهاب ٬ بر اثر تک مذبوحانه ی رژیم بعث عراق ٬شهد شیرین شهادت نوشید و به آسمانیان پیوست .

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل در ادامه معرفی شهدای والامقام استان گیلان (جمعه های شهدایی احرار) و ( در دومین هفته کاری سایت در سال جدید) این هفته نگاه دل شما همسفران رابه برگی از زندگی حماسی  یکی از اولین مردان مرد خطه پرآوازه گیلان شهید حسین فرزانه از شهرستان ماسال جلب می نماید.

 

جمعه های شهدایی احرار/ زندگینامه شهید حسین فرزانه

خلبان شهید ٬ حسین فرزانه ٬ در دوم شهریور ماه سال ۱۳۳۱ در روستای وردوم شهرستان ماسال ٬ در خانواده ای متدین و کشاورز دیده به جهان گشود . وی دوران تحصیلی خود را با تحمل تمام کمبود ها ٬ تا مقطع دیپلم در زادگاهش به پایان برد . در دوران انقلاب اسلامی وی از فعالین پر شور در عرصه ی سیاسی  اجتماعی بود . پس از پیروزی انقلاب به استخدام ارتش جمهوری اسلامی در آمد و به عنوان خلبان هوانیروز در باختران به انجام وظیفه پرداخت . وی در طول حضورش با تلاش های وافر از خود حماسه های ماندگاری در آن منطقه به یادگار گذاشت .

شهید فرزانه با حسن خلق و رفتار شایسته به عنوان مسئول سیاسی عقیدتی پادگان هوانیروز به انجام وظائف محوله خود می پرداخت .

وی پس از یک سال خدمات قابل قبول ٬ به عنوان مسئول شرکت تعاونی شهرک هوانیروز باختران ٬منصوب و به انجام ماموریت های خود همت می گماشت و در این راه ٬ بدون هیچ گونه چشم داشت مادی ٬ به کار می پرداخت .

شهید با عشق به ائمه ی اطهار ( علیه السلام ) به دنبال عرفان الهی و تزکیه ی نفس ٬ گام بر می داشت و با حضور در مسجد و تکایا ٬ لحظه ای از یاد خداوند غافل نمی شد . با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه کشور ٬ شهید فرزانه با داشتن چهار فرزند و سرپرستی خانواده با لبیک به پیر و مراد خود در مناطق غربی کشور حضور یافته و به مقابله با دشمنان داخلی و خارجی می پرداخت .

شهید ٬ همانند نامش متین و فرزانه بود و در تمام امورات زندگی ٬ در پی رضایت حضرت باری تعالی بود و در دستگیری از مستمندان لحظه ای غفلت نمی نمود . وی عاشق مکتب حضرت روح الله ( ره ) بود و در پی فرمان فرامین رهبرش ٬ لحظه ای کوتاهی نمی نمود و سر انجام این طائر آسمانی ٬ پس از سال ها رزم بی امان در مقابل دشمنان اسلام در تاریخ ۳۱/۴/۱۳۶۷ در جبهه ی سر پل ذهاب ٬ بر اثر تک مذبوحانه ی رژیم بعث عراق ٬شهد شیرین شهادت را نوشید و به آسمانیان پیوست .

فرمانده هوانیروز، از این شهید نقل می‌کند؛
ـ وقتی پذیرش قطعنامه و آتش‌بس را اعلام می‌کنند، خلبان فرزانه با تأسف می‌گوید: دیدی جنگ تمام شد و ما شهید نشدیم.
خلبان حسین فرزانه با در جه سرهنگی در آمار شهدای هوانیروز و جنگ منظور شده و مزارش در گلزار شهدای شهرستان ماسال می‌باشد.
منبع: راهیان معراج

                                                                           روحش شاد و یادش گرامی

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت