یکشنبه،۲۶فروردین۱۳۹۷
کد: 167516
مدیرکل شیلات گیلان خبرداد؛

پایان فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر/۲۵۰۰تُن ماهی صید شد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به پایان فصل صید ماهی در دریای خزر از صید دو هزار و ۵۰۰ تُن انواع ماهیان استخوانی توسط صیادان در این استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به پایان فصل صید ماهی در دریای خزر از صید دو هزار و ۵۰۰ تُن انواع ماهیان استخوانی توسط صیادان در این استان خبرداد.

 اسحاق شعبانی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام مهلت صید ماهیان استخوانی از دریای خزر ، اظهار کرد: فصل صید ماهی از ۲۰ مهر ماه سال گذشته آغاز شده بود که با تمدید مهلت ۱۰ روز صید ماهی ساعت ۲۴ بامداد امروز به پایان رسید.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار صیاد گیلانی در این مدت به صید ماهیان استخوانی از دریای خزر مشغول بودند، افزود: در این مدت دو هزار و ۵۰۰ تُن انواع ماهیان استخوانی در استان صید شد.

مدیرکل شیلات گیلان به ارزش اقتصادی این میزان ماهی صید شده نیز اشاره کرد و گفت: ۸۱ میلیارد ریال ارزش ریال ماهیان صید شده در استان بوده است.

وی همچنین در ادامه ماهی کفال، سفید، سیم و سوف را بیشترین ماهیان استخوانی صید شده توسط صیادان گیلانی در مدت فصل صید ماهی اعلام کرد.

شعبانی با اشاره به اینکه با توجه به پایان فصل صید ماهی زمان تخم ریزی ماهیان آغاز شده، تأکید کرد: به همین منظور تا اواسط مهر ماه سال جاری و شروع فصل صید، صید ماهیان استخوانی در دریای خزر ممنوع است.

به گفته این مسئول چهار هزار صیاد از ۵۱ تعاونی صید پره در استان گیلان به صید ماهی فعال هستند./مهر

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت