جمعه،۷اردیبهشت۱۳۹۷
کد: 168057
ملاقات کريمي و پرسپوليس در روز جشن قهرماني

جنگ نایب‌قهرمانی در ایستگاه آخر

 

جدال ذوب، استقلال و سایپا برای نایب‌قهرمانی و سهمیه آسیا و رویارویی علی کریمی با پرسپولیس در روز جشن قهرمانی قرمزها بر جذابیت هفته آخر لیگ برتر فوتبال افزوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،لیگ برتر فردا و پس از ۱۰ ماه به ایستگاه پایانی می‌رسد تا با برگزاری بازی‌های هفته سی‌ام، پرونده هفدهمین دوره لیگ برتر نیز بسته شود. بازی‌های هفته آخر در حالی برگزار می‌شود که تکلیف قهرمان و تیم‌های سقوط‌کننده مشخص شده و تنها جنگ برای نایب‌قهرمانی، رده سوم و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده است.

جنگ ذوب، استقلال و سایپا

مهم‌ترین بازی‌های هفته آخر را تیم‌های بالای جدولی برگزار می‌کنند تا تکلیف رده‌های دوم، سوم و سهمیه‌های لیگ قهرمانان مشخص شود. ذوب‌آهن ۵۲ امتیاز، استقلال ۵۱ امتیاز با تفاضل گل ۲۴ و سایپا با ۵۱ امتیاز و تفاضل گل ۵، سه تیمی هستند که در پایان هفته آخر لیگ، تنها دو تیم آسیایی خواهند شد. در این بین شانس شاگردان امیر قلعه‌نویی بیشتر از تیم شفر و تیم دایی است. همین حساسیت‌ها و نزدیکی امتیاز تیم‌ها سبب شده تا بیشتر نگاه‌ها در هفته آخر به سه مسابقه؛ ذوب – نفت تهران، استقلال – سپاهان و سایپا – پیکان باشد.
ذوب‌آهن که پس از عملکرد نه‌چندان خوب در دور رفت در نیم‌فصل دوم فوق‌العاده نتیجه گرفته، پیش از آغاز بازی‌های هفته سی‌ام در رده دوم قرار دارد و با پیروزی می‌تواند نایب‌قهرمانی لیگ هفدهم را جشن بگیرد. ذوب در هفته آخر مهمان نفت تهران است و بدون توجه به نتایج بازی‌های استقلال و سایپا با حریفانشان می‌تواند با پیروزی در این مسابقه بدون هیچ دردسری جایگاه دوم لیگ هفدهم را به خود اختصاص دهد، هرچند ذوبی‌ها در تهران مهمان نفت هستند، اما در دو ماه و نیم گذشته باختی در لیگ نداشته‌اند و سایپا آخرین تیمی بوده که ۱۹ بهمن سال گذشته این تیم را شکست داده است. با این حال امیر قلعه‌نویی به شاگردانش تأکید کرده که نباید شکست‌ناپذیری‌شان باعث شود تا تیم نفت را دست‌کم بگیرند.
در طرف دیگر نفتی‌ها هم برای اعاده حیثیت به میدان می‌روند. شاگردان افاضلی به‌رغم شروع خوب با این مربی با پنج شکست متوالی، هفته گذشته در فاصله یک بازی تا پایان لیگ با قرار گرفتن در رده پانزدهم به دسته اول سقوط کردند تا فرجام تلخ تیم‌های دولتی واگذار شده برای آنها نیز تکرار شود.
مصاف استقلال و سپاهان در ورزشگاه نقش جهان دیگر بازی حساس هفته سی‌ام است. آبی‌ها که با شفر متحول شده‌اند، پس از پیروزی در دقایق پایانی مقابل پیکان در بازی هفته پیش با یک امتیاز کمتر نسبت به ذوب در رده سوم قرار دارند. آبی‌پوشان در بازی رفت و در شرایطی که پنج هفته از آمدن شفر به تهران می‌گذشت، سپاهان را با سه گل شکست دادند. این تیم قطعاً فردا هم برای تکرار پیروزی به میدان می‌رود. البته سه امتیاز تنها رده سومی آبی‌پوشان را قطعی می‌کند و آنها برای اینکه نایب‌قهرمان شوند باید امیدوار باشند که ذوب مقابل نفت پیروز نشود و امتیاز از دست بدهد. در طرف مقابل سپاهانی‌ها که از تیم مدعی فصل‌های گذشته فاصله زیادی گرفته‌اند، پس از ماندن میلیمتری در لیگ برتر، برای استقلال قطعاً حریف آسانی نخواهند بود و به دنبال این هستند تا فصل کابوس‌وارشان را حداقل با یک خاطره خوش تمام کنند.
سایپا به عنوان ضلع سوم شانس نایب‌قهرمانی و کسب سهمیه لیگ قهرمانان در بازی آخر به مصاف پیکان می‌رود. شاگردان دایی که شانس اول نایب‌قهرمانی بودند با تساوی غیرمنتظره مقابل گسترش فولاد، حالا تیم چهارم لیگ هستند و برای قرار گرفتن در رده‌های دوم یا سوم و کسب سهمیه آسیا باید امیدوار به توقف ذوب و استقلال باشند، تنها در این صورت است که دایی و شاگردانش با شکست پیکان می‌توانند جشن آسیایی شدن بگیرند.

کریمی جشن پرسپولیس را خراب می‌کند؟

شاید دیگر بازی‌های هفته آخر حساسیت سه بازی بالای جدولی را نداشته باشد، اما نمی‌توان از جدال پرسپولیس و سپیدرود رشت گذشت، مسابقه‌ای که رویارویی علی کریمی با تیم سابقش است، آن هم در روزی که قرمزها قصد دارند در حضور هوادارانشان جشن قهرمانی بگیرند. پرسپولیسی‌ها که پس از قطعی شدن قهرمانی، پرفراز و نشیب نتیجه گرفته‌اند و در آخرین بازی هم به ذوب در اصفهان باخته‌اند، نمی‌خواهند لیگ را با یک نتیجه ضعیف دیگر به پایان برسانند تا جشن قهرمانی‌شان خراب شود. البته در سوی دیگر علی کریمی هم قطعاً به دنبال اثبات توانایی‌هایش است و روحیه خوب سپیدرودی‌ها که سرانجام در لیگ ماندنی شده‌اند، می‌تواند شاگردان برانکو را به دردسر بیندازد. در سایر بازی‌های هفته آخر هم گسترش فولا با پدیده، صنعت نفت با استقلال خوزستان، مشکی‌پوشان با پارس جنوبی و فولاد با تراکتورسازی بازی می‌کنند./سعید احمدیان

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت