دوشنبه،۱۰اردیبهشت۱۳۹۷
کد: 168251
رشت

دیدار جمعی از علمای اهل سنت با نماینده ولی فقیه در گیلان

 

آیت الله رسول فلاحتی گفت : امروز به برکت جمهوری اسلامی اخوت و اتحاد بین اهل سنت و شیعه مستحکم است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت امروز در دیدار  با جمعی از علما و ائمه جمعه اهل سنت با بیان اینکه علمای اهل سنت و شیعه در طول تاریخ در کنار هم در حفاظت و پاسداشت اسلام تلاش فراوانی کردند افزود : برای اعتلای اسلام باید اتحاد شیعه و سنی را افزایش دهیم.

آیت الله رسول فلاحتی در ادامه با اشاره به ترفند های دشمنان برای تفرقه  افکنی در اسلام افزود : دشمنان امروز با راه اندازی جنگ نیابتی بدنبال نابودی اسلام هستند که اهل سنت و شیعه باید با هوشیاری واتحاد این نقشه را خنثی کنند.
وی آگاهی بخشی به مردم را مهم دانست و خاطر نشان کرد : علمای اهل سنت و شیعه با اجرای گفتمان درست و علمی معارف دینی را بیشتر برای مردم تبیین کنند تا خرافه و بدعت های نادرست از دین دور شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت سیاست را جزیی از مدیریت جامعه اسلامی دانست وافزود : سیاست در کنار معرفت می تواند دوبال خدمت مدیران به مردم باشد اما باید در این راه از سیاست زدگی پرهیز کرد .
در این دیدار حجت الاسلام حسین پور مدیر شعبه گیلان مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور ، حجت الاسلام خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه رضوانشهر ، عزت شیخ مدیر مدرسه محمدیه اهل سنت تالش و حجت الاسلام نقدی امام جمعه تالش هر یک در خصوص لزوم اتحاد بیشتر اهل سنت و تشیع سخن گفتند.
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت