سه شنبه،۱۱اردیبهشت۱۳۹۷
کد: 168370

“امیررضا علیزاده” شهیدی که حافظ بیت‌المال بود

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، روز دهم اردیبهشت سال ۹۲ حال و هوای عاشقانه و غریبی داشت؛ دلاوری از دیار میرزا کوچک جنگلی در این روز سند ایستادگی و استقامت را با خون خود امضاء کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، روز دهم اردیبهشت سال ۹۲ حال و هوای عاشقانه و غریبی داشت؛ دلاوری از دیار میرزا کوچک جنگلی در این روز سند ایستادگی و استقامت را با خون خود امضاء کرد.

“امیررضا علیزاده” نخستین شهید مدافع حرم گیلان بود که با شهادتش یکبار دیگر یاد و خاطره “املاکی‌ها” و “قلی‌پور‌ها” را در ذهن‌های مردم گیلان زنده کرد و نشان داد هنوز هم باب شهادت بر روی اهلش باز است.

“شهید علیزاده” در دورانی مسیر سرخ شهادت را پیمود که مردانگی، دلاوری، شجاعت، غیرت و وفاداری دیگر رنگ و بوی گذشته را نداشت اما او با شهادت غریبانه‌اش نشان داد که هنوز هم می‌توان چون سیدالشهدا(ع) مردانه زیست.

به‌مناسبت شهادت شهید “امیررضا علیزاده”، شهید بی سر و دست مدافع حرم استان گیلان همراه با دوربین راهی شدیم تا پای صحبت‌ها و درد و دل‌های فرزند، پدر و یکی از دوستان شهید بنشینیم.

فرزند شهید علیزاده اظهار داشت: امروز تمام مردم ایران این درس را از پدرم و همرزمانش می‌گیرند تا اگر کشورشان یا یک کشور اسلامی که دارای اماکن مقدسه مانند حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) است در خطر افتاد از آن دفاع کنند.

علی علیزاده که لبخند‌هایش ما را به یاد لبخندهای زیبای پدرش می‌انداخت عنوان داشت: یکی از خصوصیات خوب پدرم این بود که همیشه صندوق کوچک بیت‌المالش را بررسی می‌کرد تا نکند بیت‌المالی در مالش وجود داشته باشد.

وی با همان لحن زیبای کودکانه‌اش خاطرنشان کرد: امروز رهبر ما خیلی برای ما زحمت می‌کشد تا داعشی‌ها به کشور ما حمله نکنند و به همین به مدافعان حرم دستور داد که در سوریه بجنگند.

این فرزند شهید تصریح کرد: برخی افراد می‌گویند که شهدای مدافع‌حرم برای پول جنگیدند اما قطعاً همه آن‌ها می‌دانستند که وقتی جانشان را از دست بدهند پول به دردشان نمی‌خورد پس نتیجه می‌گیریم که بی‌دلیل جانشان را کف دستشان نگرفتند.

علیزاده با بیان اینکه پدرم بعد از خرید هر کالایی ابتدا خمس آن را پرداخت کرده و سپس استفاده می‌کرد ابراز داشت: من هم دوست دارم تا بتوانم شبیه پدرم بشوم.

پدر شهید علیزاده نیز عنوان داشت: اصلی‌ترین خصیصه اخلاقی شهید “امیررضا علیزاده” اعتقاد به توحید، عشق به ولایت و تلاش برای تحقق آرمان‌های انقلابی بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به وسیله سه عامل مردم، رهبری دینی و عقیده اسلامی یه پیروزی رسیده است ابراز داشت: امروز ایستادگی و مقاومت جهادگران سبب پایداری مرزهای ایران اسلامی شده است.

این پدر شهید با تاکید بر اینکه شهدا از سلک و مرام عموم مردم بودند تصریح کرد: شهدا در مسیر رضای خداوند متعال گام برداشتند و به همین دلیل است که عموم مردم آن‌ها را دوست دارند.

پدر شهید علیزاده با اشاره به توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آن‌ها پس پیروزی انقلاب اسلامی پایگاه اصلی خود را از دست دادند اما به‌دلیل وجود رهبری استوار و دینی موفق به پیروزی نشدند.

یکی از دوستان شهید علیزاده ضمن تشریح ویژگی‌های اخلاقی این شهید والامقام ابراز داشت: ساده‌زیستی و خلوص یکی از اصلی‌ترین خصوصیات و ویژگی‌های اخلاقی این شهید عزیز بود.

وی با بیان اینکه شهید علیزاده همواره کمک‌کار دیگر افراد در انجام امور بود خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه در بسیاری از دروس از او کمک می‌گرفتیم و او نیز در کمال سادگی به ما کمک می‌کرد./منبع:تسنیم

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت