جمعه،۴خرداد۱۳۹۷
کد: 169152
«یادی که در دلهاهرگز نمی میردیادشهیدان است»

جمعه های «شهدایی» احرار/ کوتاه از زندگی حماسی شهید رمضان ملکی، لشت نشاء

 

اما این فراق و تنهایی زیاد طول نکشید و شهید رمضان ملکی توانست در سال ۱۳۶۵ با یار دیرینه و دوست وفادارش شهید هادی اصغر نژاد به جبهه اعزام شود و هر دو شهید در عملیات کربلای دو منطقه عملیاتی “حاجی عمران” به فیض عظیم شهادت نایل آمدند و روح ملکوتی شان به آسمانها پیوست

به گزارش گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، در سال ۱۳۴۹ در خانواده ای مذهبی ساکن روستای جلیدان کودکی چشم به جهان گشود که او را رمضان نام نهادند.

دوران کودکی و نوجوانی اش را در همان روستا گذرانید و بسیار زیباروی، دوست داشتنی و محبوب بود و همه اهالی روستا او را به نیکی می شناختند . رمضان ملکی ، با شهید “هادی اصغرنژاد” رابطه ای بیسار دوستانه داشت .

اعزام “هادی” دوست و یار دیرینه اش برایش دردناک و تحمل تنهائی بسیار مشکل بود چرا که به دلیل داشتن سن کم از اعزام شهید ملکی خودداری کرده بودند .

اما این فراق و تنهایی زیاد طول نکشید و شهید رمضان ملکی توانست در سال ۱۳۶۵ با یار دیرینه و دوست وفادارش شهید هادی اصغر نژاد به جبهه اعزام شود و هر دو شهید در عملیات کربلای دو منطقه عملیاتی “حاجی عمران” به فیض عظیم شهادت نایل آمدند و روح ملکوتی شان به آسمانها پیوست و جسم مطهرشان در منطقه باقی ماند .

پس از گذشت سالها از عملیات کربلای ۲ استخوانها ی پاک و مطهرشان را به زادگاهشان منتقل کردند و در کنار هم بخاک سپردند تا آرامگاه این دو شهید بزرگوار زیارتگاه رهروان طریق پاکشان باشد .

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت