جمعه،۱۱خرداد۱۳۹۷
کد: 169643
«یادی که در دلهاهرگزنمی میردیادشهیدان است»

جمعه های«شهدایی» احرار/ برگی از زندگی حماسی شهید شمس اله زادفلاح،شهرستان شفت

 

شهید شمس ا… زاد فلاح در تاریخ ۱۳۴۲ در روستای در روستای بیجارسر از توابع شهرستان شفت دیده به جهان گشود و در دامن پر از مهر و محبت پدر و مادری مذهبی ، کشاورز ، زحمتکش و پرتلاش پرورش یافت .

 گروه ایثار و مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شهید شمس ا… زاد فلاح در تاریخ ۱۳۴۲ در روستای در روستای بیجارسر از توابع شهرستان شفت دیده به جهان گشود و در دامن پر از مهر و محبت پدر و مادری مذهبی ، کشاورز ، زحمتکش و پرتلاش پرورش یافت .

شهید زاد فلاح دوران تحصیل خویش را از سن ۷ سالگی به دلیل نبود مدرسه در مسجد امیرالمؤمنین بیجارسر ، توسط سپاه دانش گذراند . و توانست خواندن و نوشتن را بیاموزد ، از ویژگیهای اخلاقی شهید زادفلاح ، خوشرویی ، مهربانی ، شوخ طبعی ، پرتلاش و دلسوز پدر و مادر و غمخوار خواهران و برادران خویش بود .شهید شمس ا… زاد فلاح از همان اوایل نوجوانی در فعالیت های مذهبی ، نظیر ، برگزاری مراسم دعای کمیل ، زیارت عاشورا ، دعای توسل ، اقامه نماز جماعت و همچنین در برگزاری ایام سوگواری سرور سالار شهیدان امام حسین (ع) حضوری چشمگیری داشت .

و با دوستان هم محلی خویش مانند شهید ابراهیم نجفی ، شهید یعقوب نوروزی ، شهید مهدی مجلل و مراسم مذهبی حضوری فعال داشت .

ایشان از همان اوایل نوجوانی به کار و تلاش مشغول گردید و در امر کمک خرجی به پدر و مادر خویش احساس مسؤلیت می کرد . و خود کار می کرد تا هزینه ی تحصیل برادران و خواهران خویش را تأمین کند .

و چند سالی مشغول به کار و تلاش در امر ساختمان سازی بود . بطوریکه چند سال از این کار به عنوان معمار فعالیت می کرد . با شروع جنگ تحمیلی از سنگر کار و تلاش به سنگر ایثار و شهادت عزیمت کرد و در سن ۱۸ سالگی دواطلب [داوطلب] عازم جبهه ی نبرد حق علیه باطل گردید .

او عاشق امام خمینی ره بود و برای جلب رضایت پدر و مادر خویش می گفت که من سرباز خمینی کبیر هستم و بایستی ادای وظیفه کنم . شهید زاد فلاح پس از ۲۰ ماه خدمت در مناطق مختلف جنگی سرانجام در تاریخ ۲۱ / ۴ / ۶۷ در منطقه ی موسیان توسط بمباران شیمیایی به درجه رفیع شهادت نایل آمد و آسمانی گشت .

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت