سخنان مهم امام روح الله خطاب به مسئولان: از هیچ قدرتی غیر از خدا نترسید/محکم و استوار در مقابل قدرتهای بزرگ بایستید - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
سخنان مهم امام روح الله خطاب به مسئولان: از هیچ قدرتی غیر از خدا نترسید/محکم و استوار در مقابل قدرتهای بزرگ بایستید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،در کتاب “طبیب دلها” به قلم دکتر سید حسن عارفی از پزشکان حضرت امام(ره) است:در حدود ساعت ۵ بعد از ظهر ۶ فروردین سال ۱۳۶۵ حضرت امام سکته قلبی کرده و اولین علامت بیماری ایشان مرگ ناگهانی بود!

از هیچ قدرتی غیر از خدا نترسید/محکم و استوار در مقابل قدرتهای بزرگ بایستید/ اگر قدرتهای بزرگ احساس کنند ضعیف هستید و احساس ضعف دارید بر شما بیشتر خواهند تاخت/پیروزی با شما و ملت است
صبح روز بعد که حال ایشان بهتر شد، با برنامه ریزی قبلی برادران و سروران ارجمند آقایان آیت الله خامنه ای، آیت الله موسوی اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی و جناب حاج سید حمد خمینی به ملاقات حضرت امام آمدند و بعد از سلام و دستبوسی ، حضرت امام که آگاه از وخامت حال خود بودند و اطلاع از یک سانحه وخیم و بیهوشی داشتند و مسلما مرگ را در جلوی خود دیده و می دیدند خطاب به مسئولان محترم جملات مهمی به این مضمون فرمودند:
– از هیچ قدرتی غیر از خدا نترسید.
– محکم و استوار در مقابل قدرتهای بزرگ بایستید.
– اگر قدرتهای بزرگ احساس کنند ضعیف هستید و احساس ضعف دارید بر شما بیشتر خواهند تاخت.
– پیروزی با شما و ملت است.
– موفق و پیروز باشید.
در حقیقت در آن لحظات حساس حضرت امام در بستر بیماری به مسئولان با جملات کوتاه فوق وصیت کردند و خط مشی آینده را مشخص فرمودند.
ماجرای سکته امام(ره)

حضرت امام در روز ۶ فروردین ۱۳۶۵، ناهار را طبق معمول در ساعت یک بعد از میل می فرمایند و بعد از شنیدن اخبار دو بعد از ظهر، استراحت می کنند. ایشان حدود ساعت چهار بعد از ظهر، برای ریختن چای به آشپزخانه تشریف می برند، ولی در داخل آشپزخانه حس می کنند که حال عمومی شان خوبنیست و احساس ضعف شدید مانع ادامه فعالیت ایشان می شود.کلید زنگ را که در آشپزخانه وجود داشت فشار می دهند و به دنبال آن به علت سقوط فشار خون و وقفه قلبی بر کف زمین آشپزخانه نقش زمین می شوند.

در آن لحظه، همسر و فرزند ارشد حاج احمد آقا(خانم فاطمه طباطبایی و حسن آقا) در منزل تشریف داشتند. برادر بسیار عزیز و عاشق امام جناب آقای دکتر پورمقدّس در اتاق پزشکان و آقای حاج عیسی در دفتر حضرت امام با شنیدن صدای زنگ خطر هر یک به سرعت به طرف محلّ اقامت حضرت امام حرکت کردند، و حاج عیسی به سرعت آقای دکتر پورمقدّس را آگاه می کند.
دکتر پور مقدّس که امام را نقش زمین می بیند، تشخیص می دهد که حضرت امام علائم حیاتی مثل تنفّس، نبض ضربان قلب ندارند و به دلیل عدم ضربان قلب، خون به مغز نرسیده و بیهوش شده اند.
دکتر پورمقدّس، بلافاصله شروع به ماساژ قلبی و تنفّس دهان به دهان می کند ضمن اینکه برادران دیگر پرستار فرا می رسند و با تجویز اکسیژن و وصل کردن سرم به داخل ورید موفّق به به کار انداختن مجدّد قلب و تنفّس می شوند.
در مدّت چند لحظه امکانات طبّی بر بالین حضرت امام حاضر و به کار گرفته می شود : نوار قلبی ذیل نشان دهنده انفارکتوس حادّ قسمت تحتانی قلب است.
دکتر پور مقدّس از آنکه حضرت امام عمر دوباره پیدا کرده و ضربان قلب و تنفّس و هوش و حواس آن حضرت به حال طبیعی باز می گردد، بسیار خرسند و از شوق وافر خود خم می شود و بوسه ای بر رخسار ملکوتی امام عزیز می زند و شکر خالق منّان می کند و…

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true