شنبه،۱۹خرداد۱۳۹۷
کد: 170424
دو اینفوگرافی جنجالی

ماجرای گاف‌های جنجالی «اعتماد» به نفع رژیم صهیونیستی!

 

روزنامه اعتماد در هفته‌های اخیر دو اینفوگرافی جنجالی داشته است. جنجالی از این جهت که در هر دو اشتباهاتی! انجام شده که از قضا هر دو اشتباه به نفع اسرائیل انجام گرفته است!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،روزنامه اعتماد در هفته‌های اخیر دو اینفوگرافی جنجالی داشته است. جنجالی از این جهت که در هر دو اشتباهاتی! انجام شده که از قضا هر دو اشتباه به نفع اسرائیل انجام گرفته است!چهارم خرداد ماه جاری سایت اعتماد آنلاین وابسته به روزنامه اعتماد در یک اینفوگرافی که بررسی میانگین سن امید به زندگی در کشورهای غرب آسیا بود، رژیم صهیونیستی را به عنوان یک کشور به رسمیت شناخت و در کنار کشور فلسطین آماری هم از میانگین سن امید به زندگی در سرزمین‌های اشغالی ارائه کرد!سایت اعتماد آنلاین این اشتباه فاحش خود را پس از اعتراض در فضای مجازی اصلاح کرد،

اما ماجرایی دیگر باز هم به سود رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد.

پنج‌شنبه ۱۷ مرداد، در حالی که تنها یک روز تا روز قدس مانده بود و در حالی که چند روزی می‌شد که اکانت‌های فیک ضدانقلاب با دروغ در مورد افطاری از پول ایران به مردم غزه، علیه کمیته امداد موج‌ها و کمپین‌های مجازی راه انداخته بودند، اعتماد آنلاین یک اینفوگرافی در مورد میزان کمک کمیته امداد امام خمینی( ره) به محرومان سایر کشورهای جهان منتشر کرد. اصل پرداختن به چنین موضوعی در اوج حملات ضدانقلاب به کمیته امداد جای سؤال و شبهه بود، اما اشتباه فاحش اعتمادآنلاین در بیان رقم کمک، میزان سؤال و شبهه را بیشتر کرد. این رسانه میزان کمک به ملت فلسطین را به اشتباه ۳٫ ۶ میلیارد دلار اعلام کرد اما در واقع رقم اصلی کمک کمیته امداد به مردم فلسطین ۳٫ ۶ میلیارد ریال بوده است. دلار کجا و ریال کجا! شبهه کمک کمیته امداد به مردم غزه از پول صدقات مردم ایران برای هموطنانشان هم ساخته شبکه سلطنت‌طلب من و تو و پشتیبانی اکانت‌های فیک شان بود که البته با توضیحات پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی روبه‌رو شد.

فتاح گفته بود: «کمک‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) به مردم فلسطین از طریق صندوق‌های موجود در همان مناطق بوده و کمک‌هایی که مردم ایران برای مردم فلسطین ارسال کرده‌اند تأمین شده است. » در راهپیمایی‌ها یا نماز عید فطر و تشییع شهدا و نماز جمعه و …، صندوق کمک به مردم فلسطین با نوشته‌ای جدا شده است. اگر کسی نخواهد، کمک نمی‌کند  اما تعداد کمک‌کننده‌ها کمتر از صندوق صدقات کمیته امداد نیست و اغلب مشترک است. روشن است پولی را که مردم به صندوقی می‌ریزند که روی آن کمک به مردم فلسطین یا یمن ذکر شده، شرعاً و اخلاقاً نمی‌شود جای دیگر هزینه کرد.
مجلس از جام جهانی عقب کشیدبهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه حالا که کلی اعتراض و جنجال علیه حضور برخی نمایندگان مجلس در جام جهانی برپا شده، می‌گوید که «در بحث سفر‌ها کمیته‌ای در مجلس به نام کمیته سفر‌های خارجی وجود دارد که حالا برخی از دوستان مسئولیت آن را برعهده دارند بنابراین تاکنون هیچ درخواست و نامه‌ای از طرف دولت مبنی بر معرفی نمایندگان جهت اعزام به جام جهانی فوتبال در این کمیته نبوده است. همچنین از این مسئله هم هنوز بی‌اطلاعیم که آیا خود کمیسیون فرهنگی یا نماینده‌ای به طور شخصی قصد انجام این سفر را دارند یا خیر. » این در حالی است که هفت تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار بود به دعوت وزارت ورزش و جوانان برای تماشای جام جهانی فوتبال عازم روسیه شوند.

چهار عضو کمیسیون فرهنگی و سه عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اسامی‌شان در فهرست مسافران مجلس به روسیه وجود داشت. غلامرضا کاتب، پروانه سلحشوری، محمدعلی وکیلی و محمد اسماعیل سعیدی از طرف کمیسیون فرهنگی و رحیم زارع، همایون یوسفی و علی‌اصغر یوسف‌نژاد هم از طرف فراکسیون ورزش مجلس به وزارت معرفی شدند و وقتی اعتراض‌ها در فضای مجازی بالا گرفت، سعیدی و زارع و کاتب انصراف دادند و دلیل آن را وضعیت اقتصادی مردم عنوان کردند.

یعنی اگر وضع اقتصادی خوب بود، دیگر کاری مهم‌تر از فوتبال دیدن نداشتند و می‌رفتند! از سویی این وضع اقتصادی آیا قبل و بعد قرعه‌کشی تغییری کرده است؟ چرا اصل قرعه‌کشی و تصمیم به اعزام انجام شده است؟ این موارد نشان می‌دهد که انصراف‌ها صرفاً به دلیل واکنش اعتراضی کاربران فضای مجازی و رسانه‌ها انجام شده است.

منبع: روزنامه جوان
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت