دوشنبه،۲۱خرداد۱۳۹۷
کد: 170671
بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند

عباسی: شیوه‌ی جدید کارآیی ندارد نهضت سواد آموزی روش دیگری را جایگزین کند/ وجود ۱۱ میلیون بی‌سواد در کشور

 

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه شیوه‌ای که در حال حاضر برای آموزش بی‌سوادان به کار می‌رود کارآیی ندارد، گفت: بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند نه کهنسالان.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص وجود ۱۱ میلیون بی‌سواد در کشور، گفت: درصورتی که آموزشیاران نهضت سوادآموزی تعیین تکلیف شده و استخدام شوند، نهضت نمی‌تواند برای تحصیل این ۱۱ میلیون مجدد از نیروهای حق‌التدریس استفاده کند و باید روش دیگری را جایگزین کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: نمی‌توان مجدد از نیروهای حق‌التدریس در نهضت سواد آموزی استفاده کرد چراکه پس از گذشت چندسال افرادی که به کارگرفته شده‌اند نیز باید تعیین تکلیف شده و استخدام شوند؛ در نتیجه سیکل به کارگیری آموزشیارن نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش تکرار می‌شود.

وی با بیان اینکه باید راهکار جدیدی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در نظر گرفت، خاطرنشان کرد: بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند و تعداد کمی از آنها در سنین پیری به سر می‌برند؛ فرصت تحصیلی برای افراد فراهم نمی‌شود و به همین دلیل جوانان نمی‌توانند تحصیل کنند؛ باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: شیوه‌ای که در حال حاضر برای آموزش بی‌سوادان به کار می‌رود کارآیی ندارد و باید شیوه جدیدی در نظر گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در کشور از نیروهای حق‌التدریس استفاده کرد، اظهار کرد: می‌توان از نیروهای با سابقه در مقطع ابتدایی برای آموزش بی‌سوادان استفاده کرد به طور مثال برای ریشه کنی بی‌سوادی، در ماموریت‌های ویژه از معلمان ابتدایی و پیش دبستانی استفاده شود.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت