جمعه،۱تیر۱۳۹۷
کد: 171076
یادی که دردلهاهرگزنمی میردیاد«شهیدان» است

جمعه های«شهدایی» احرار/ شهید شارمی: شهادت امری است که از بدو ظهور اسلام همگان را به دنبال خود کشانده

 

دانشجوی شهید میر محمد اسماعیل شارمی: شهادت امری است که از بدو ظهور اسلام همگان را به دنبال خود کشانده و از بین آنها عاشقان را برگزیده، کسانیکه قرآن کریم آنها را تعریف و تمجید کرده است .

گروه ایثار و مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل:این هفته دانشجوی شهید میر محمد اسماعیل شارمی؛ رشت.

شهید بزرگوار میر محمد اسماعیل شارمی در سال هزار و سیصد و چهل و هفت در خانواده ای مسلمان و متدین در رشت دیده به جهان گشود و به نیکوی تربیت یافت، وجود میرمحمداسماعیل خود یک نعمتی بزرگ در خانواده بود زیرا وی با خلق و خوی و آداب نیکوی اسلامی با همه برخورد می نمود بخصوص در مقابل والدین نهایت ادب و احترام را بجا می آورد و بسیار متواضع و با گذشت بود و نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی احساس مسئولیت فوق العاده ای داشت و اغلب در اقامه نماز جماعت در مسجد چمارسرا و سوخته تکیه رشت شرکت و با برادران حزب الهی در فعالیت های مذهبی و سیاسی مشغول بود

 در رشته برق دانشگاه مشهد تحصیل می نمود وی از هر فرصتی به نیکی استفاده و از طریق بسیج به مناطق جنگی نبرد حق علیه باطل اعزام و ادای دین می نمود و همرزمان وی وصف از شجاعت و بی باکی میر محمد اسماعیل در جبهه ها می نمودند که ایشان با وجود سن کم مسئولیت های خطیری بر عهده می گرفت و اغلب به همراه فرماندهان بود و در مقابل سوال خانواده که تو در جبهه چکاره هستی می گفت من فقط یک بی سیم چی هستم و هیچگاه مسولیتش را عنوان نمی کرد و با شجاعت و بلند منشی و اخلاص و ایثار خود درس خود سازی حتی به برزگتر از خود می آموخت و با تمام وجود نسبت به دین و اسلام و انقلاب و حضرت امام (رض) ایمان داشت و با همین آرمان پاک و خدایی مسیر جاودانگی را پیمود .

سرانجام این جوان نمونه تقوا و ایمان در تاریخ ۲۷/۱۰/۱۳۶۵ در منطقه شلمچه پس از دلاوری های بی نظیر بدست بعثیون کافر شربت شهادت نوشید و سعاتمند و رستگار به قافله شهیدان پیوست .

پیام شهید :

شهادت امری است که از بدو ظهور اسلام همگان را به دنبال خود کشانده و از بین آنها عاشقان را برگزیده، کسانیکه قرآن کریم آنها را تعریف و تمجید کرده است . کسانی که نام اباعبدالله بر قلبشان اندوه و در دلشان شادی و در چهره شان هیجان و در چشمانشان اشک جاری می سازد . خداوند ما را جزء این افراد قرار دهد تا سعادتمند در دنیا و آخرت شویم .

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت