جمعه،۸تیر۱۳۹۷
کد: 171349
«یادی که دردلهاهرگزنمی میردیادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ برگی از زندگی شهید حجت خوش منش ؛شهرستان شفت

 

شهید حجت خوش منش سرباز نیروی زمینی ارتش بود. یک بار از ناحیه هر دو پا دچار ترکش خمپاره شده بود. که هنوز معالجه اش به اتمام نرسیده بود که دوباره به منطقهء عملیاتی جبهه رفت . در سال ۶۶/۳/۱۸ به درجهء رفیع شهادت رسید.

گروه ایثار و مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل: شهید حجت خوش منش در محله ماشاقوت .( از توابع شفت) به دنیا آمد. دوران کودکی را در محله ماشاقوت گذراند.

تا کلاس پنجم ابتدایی درسش را خواند. به شغل کارگری روز آورد. در امرار معاش خانواده به پدر و مادرش کمک میکرد.
در آمدن امام خمینی به تظاهرات میرفت. برای نماز جماعت مسجد محل میرفت. عضو انجمن اسلامی محل بود.
عضو بسیج فعال بود و به انقلاب خدمت میکرد، امام خمینی را دوست داشت ، و عاشق دفاع از انقلاب بود. هم در ورزش کونگ فو کمربند  قرمز گرفته بود . و هم ورزش تکواندو انجام میداد. در هیئت عزاداری شرکت میکرد و زنجیر میزد.
عاشق امامان  بود، سه ماه آموزشی را در دهلران گذراند چون عضو بسیج بود . سرباز نیروی زمینی ارتش بود. یک بار از ناحیه هر دو پا دچار ترکش خمپاره شده بود. که هنوز معالجه اش به اتمام نرسیده بود که دوباره به منطقهء عملیاتی جبهه رفت . در زبیدات حادثه برایش پیش آمد. سمت و مسئولیتش در تیر بار چی بود از سال ۶۶ مفقود الاثر شده بود و در سال ۶۶/۳/۱۸ به درجهء رفیع شهادت رسید. و در سال ۷۲ پیکر پاکش را به رشت آوردند. روحش شاد و یادش گرامی باد.
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت