جمعه،۸تیر۱۳۹۷
کد: 171356
«یادی که دردلهاهرگزنمی میردیادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ برگی از زندگی حماسی شهید داوود عموئیان؛ شهرستان رودسر

 

شهید داوود عموئیان در سال ۱۳۴۵ چشم به دنیا گشود و در سال ۱۳۶۷ شربت شهادت نوشید. مدت ۲۲ سال چراغ زندگیش در این دنیای مادی و خاکی روشن بود. در سن ۲۱ سالگی ازدواج کرد و در سن ۲۲ سالگی شهید شد.

گروه ایثار ومقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل: شهید داوود عموئیان در سال ۱۳۶۷ در شهر مهران که منافقین کوردل و از خدا بی خبر و گمراه بر خاک پاک میهن حمله ور شده و بسیاری از عزیزان را شهید و به خاک و خون کشاندند و پس از عملیات مناطق مهران و بعضی از شهرها به اشغال متجاوزین درآمد.

 شهید داوود عموئیان در سال ۱۳۴۵ چشم به دنیا گشود و در سال ۱۳۶۷ شربت شهادت نوشید. مدت ۲۲ سال چراغ زندگیش در این دنیای مادی و خاکی روشن بود. در سن ۲۱ سالگی ازدواج کرد و در سن ۲۲ سالگی شهید شد.
تحصیلات در مقطع ابتدایی را در دبستان شهید کبیری کلکاسرا واقع در زادگاه خود(رودسر) به پایان رسانده و ادامه آن در مقطع راهنمائی را در مدرسه راهنمائی شهید رضا میهن پور انجام داد و در سال ۱۳۶۲ موفق به اخذ آن مقطع از مدارج تحصیلی شد. در آن دوران جنگ تحمیلی به نقطه عطف خود رسیده بود و در همه روز شهدای زیادی در شهرها تشییع جنازه می شد. با این وصف حال شهید جهت اتصال به صفوف رزمندگان پس از قبولی در آزمون ورودی ارتش جمهوری اسلامی ایران دوران آموزشی را در لشکر ۱۶ زرهی قزوین و تیپ ۵۵ هوابرد شیراز با موفقیت به پایان رسانده و به همراه همرزمان خود در منطقه های مختلفی چون جزیره مجنون و ابوغریب و پاسگاه زید و مناطقی از کردستان و همچنین در عملیات شلمچه شرکت کرد.
که پس از اصابت ترکش گلوله کاتیوشا بر شانه خود به مدت ۱۵ روز به استراحت در بیمارستان اهواز پرداخته و بعد از آن به جمع یگان عملیاتی خود پیوسته و سپس در سال ۱۳۶۷ در شهر مهران که منافقین کوردل و از خدا بی خبر و گمراه بر خاک پاک میهن حمله ور شده و بسیاری از عزیزان را شهید و به خاک و خون کشاندند و پس از عملیات مناطق مهران و بعضی از شهرها به اشغال منافقین و متجاوزین درآمد و بعد از سه ماه که شهیدان خط توحید و ایمان غرش کنان بر کفار تاختند توانستند تمام مناطق را باز پس گیرند و پیکر پاک شدایمان را در آن مناطق جمع آوری کنند و یکی از آن شهدا، شهید داوود عموئیان بود که پیکر پاکش را پس از سه ماه که در بیابان بود تحویل داده و پس از تشییع جنازه پرشکوهی که همه ی مردم در آن شرکت داشتند به زادگاهش واقع در روستای کلکاسرا رودسر تشییع و به خاک سپردند.
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت