شنبه،۹تیر۱۳۹۷
کد: 171767

دستگیری ۱۲۲ متخلف بازار کالا و ارز در استان تهران

 

دبیر کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۲ نفر که در بازار کالا و ارز استان اقدام به تخلفاتی از جمله قاچاق، احتکار و گران فروشی کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،به نقل از ایرنا، ولی پور احمدنژاد روز شنبه در پایان نشست ستاد تنظیم بازار استان تهران در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد: متخلفان برای طی مراحل قانونی به نهادهای ذیربط از جمله دستگاه قضایی معرفی شدند.

وی گفت: ۱۴۸ هزار دلار تقلبی کشف و همچنین با پیگیری سرشاخه ها میلیون ها دلار ارز تقلبی آماده توزیع در بازار نیز قبل از هر اقدامی کشف شد.

دبیر کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران افزود: وارد و خارج کردن ارز، سکه و طلا در مبادی ورودی و خروجی کشور با جدیت کنترل می شود و ۹۵ درصد از جاسازها تاکنون کشف شده است.

پور احمدنژاد با اشاره به تعامل خوب نهادها در سطح بازار افزود: موج سواری عده ای سودجو به جایی نمی رسد چراکه کشور سابقه شرایط بحرانی مشابه را از گذشته دارد و در این زمینه تجربه های خوبی داریم که به ما کمک می کند.

به گزارش ایرنا، معاون قضایی و رئیس گشت های مشترک تعزیرات حکومتی نیز در گفت و گو با خبرنگاران با هشدار به متخلفان بازار ارز و کالا گفت: گشت های مشترک نظارت و بازرسی با حضور نمایندگانی از تعزیرات، سازمان تنظیم بازار، گمرک، پلیس آگاهی و سازمان صنعت و تجارت بازرسی های مکرر را از واحدهای مختلف در دستور کار دارند.

بهمن حسن بیگی افزود: یکی از شرکت های وارد کننده تلفن همراه که با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی ۲۰ هزار گوشی وارد کرده و متهم به گران فروشی بود مقرر شد مدارک و اسناد خود را برای بررسی به سازمان تعزیرات حکومتی ارائه کند.

وی ادامه داد: سازمان تغزیرات و دستگاه های همسو با متخلفان بازار ارز و کالا وهمچنین قاچاقچیان با شدت و جدیت برخورد می کنند و متخلفان تا چند برابر تخلف جریمه خواهند شد.

شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته اسامی بیش از ۳۰ شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه که ارز چهارهزار و ۲۰۰ تومانی گرفته اند را منتشر کرد.

رئیس جمهوری تاکید کرده است فهرست شرکت هایی که از ارز چهارهزار و ۲۰۰ تومانی می گیرند برای مقابله با سوءاستفاده بر خی سوداگران منتشر شود.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت