شنبه،۹تیر۱۳۹۷
کد: 171795
وضیت سیل در روستای "کاکرود"

“کم‌کاری مسئولان” صدای سیل‌زدگان “اشکورات” را درآورد

 

حدود ۲ هفته از جاری شدن سیل در منطقه "اشکورات" رودسر می‌گذرد اما با وجود وعده مسئولان هنوز برخی از ساده‌ترین امکانات برای مردم این منطقه فراهم نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،با وجود وعده مسئولان هنوز برخی از ساده‌ترین امکانات برای مردم این منطقه فراهم نشده و برخی دیگر مانند امکان عبور و مرور پس از دو هفته مهیا شده است.

جاری شدن سیل در روستای “کاکرود” خسارت‌های جانی و مالی فراوانی را برای مردم رقم زد اما عدم تحقق وعده‌هایی که مسئولان در زمان بازدیدشان از این منطقه دادند نمکی بر زخم مردم این منطقه است.

اهالی این روستا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از عدم بازگشایی راه عبور و مرور شکایت داشته و خاطرنشان کردند: ما ناچار هستیم وسایل خود را با وسیله‌ای مانند اسب جا‌به‌جا کنیم زیرا امکان رفت و آمد برای ما فراهم نشده است.

اهالی روستای اشکورات ضمن اعلام نارضایتی از روند خدمت‌رسانی مسئولان استان گیلان در راستای رفع مشکلاتشان ابراز داشتند: زمانی که مسئولان از اینجا می‌روند ما دیگر نمی‌توانیم حتی رنگ آن‌ها را ببینیم.

حادثه‌دیدگان سیل منطقه اشکورات رودسر از عدم تحقق وعده ۳۰ ساله مسئولان برای احداث یک جاده مناسب در این منطقه ابراز تاسف کرده و عنوان داشتند: از مسئولان می‌خواهیم تا بیایند و مشکلات را ببینند تا متوجه شوند ما راست می‌گوییم یا دروغ.

این مردم حادثه‌دیده قطع شدن آب مورد نیاز مصرفشان را یکی دیگر از مشکلات اصلی خود برشمردند و اظهار داشتند: حدود ۹۰ درصد از باغات منطقه “کاکرود” به‌وسیله سیل تخریب شده و خسارت سنگینی به کشاورزان وارد کرده است.

بروز خسارت مالی و جانی، زندگی اکثر مردم منطقه اشکورات شهرستان رودسر را به‌معنای واقعی نابود کرده است و بی‌توجهی مسئولان به مشکلات آن‌ها بر رنج و ناامیدی آن‌ها افزوده است.

مردم این مناطق سیل‌زده به حضور مسئولانی که صرفاً برای گرفتن عکس یادگاری و پرکردن گزارش کار خود در آنجا حاضر می‌شوند احتیاج ندارند بلکه نیازمند حضور افرادی هستند که نه در حرف بلکه در عمل مشکلات آن‌ها را برطرف کند.

شاید بسیاری از همین مسئولان که صرفاً وعده‌ای را به مردم سیل‌زده منطقه اشکورات داده و رفته‌اند حتی گوشه‌ای از این رنج و سختی را نتوانند تحمل کنند اما چون خودشان را جای این مردم رنج‌دیده نمی‌گذارند در نتیجه تلاشی هم برای برطرف کردن مشکلاتشان نمی‌کنند.

امروز اشکورات و مردم آن نیازمند اقدامی جهادی و فوری هستند تا بلکه اندکی از آلام آن‌ها کاسته شود.ظظظ

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت