پنج شنبه،۱۴تیر۱۳۹۷
کد: 172066
از هیچ تهمتى نترسید

حضرت امام خمینی(ره): از مبارزه خسته نشوید که ابى‌سفیان و ابى‌لهب و ابى‌جهل براى انتقام در کمین نشسته‌اند

 

حضرت امام خمینی(ره): تنها آن‌هایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بى‌بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعى انقلاب‌ها هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،اگر انقلاب مبارزه لازم داشت تا به پیروزی برسد، امروز هم مبارزه لازم است تا بتوانیم این هنجارهای انقلاب را تثبیت کنیم؛ باید به نتیجه برسانیم تا جامعه بشود جامعه‌ی اسلامی.»

 “امروز خمینى آغوش و سینه‌ خویش را براى تیرهاى بلا و حوادث سخت و برابر همه‌ی توپ‌ها و موشک‌هاى دشمنان بازکرده است و همچون همه عاشقان شهادت، براى درک شهادت روزشمارى مى‌کند. ” این جملات ده سال بعد از پیروزی انقلاب و در تاریخ(۱۳۶۷/۰۴/۲۹) در یکی از پیام‌های امام امت رحمه‌الله‌علیه منتشر ‌شد.

امامی که «به‌وسیله‌ی انقلاب، کشور را از منجلاب وابستگی، از منجلاب عقب‌ماندگی، از منجلاب فساد سیاسی، از منجلاب فساد اخلاقی، از منجلاب حقارت بین‌المللی [خارج کرد]… [و] مسیر ملّت ایران را تغییر داد [و] ما را به‌سمت هدف‌های بزرگ حرکت داد.» هدف‌هایی مانند «ساختن یک ایران آباد و آزاد، داشتن مردم آگاه و برخوردار از عدالت اجتماعی، نجات از وابستگی و عقب‌ماندگی علمی و استبداد.»(۱۳۷۹/۱۲/۲۲)

با پیروزی انقلاب برخی از آن اهداف محقق شد. و برخی هنوز در مسیر تحقق است. اینکه مردم می‌توانند آزادانه در پای صندوق‌های رأی سرنوشت سیاسی خود و کشور را تعیین کنند؛ یکی از نمونه‌های آن اهداف محقق‌شده است و اینکه انقلاب اسلامی در جستجوی رسیدن به یک «اقتصاد قوی» و پاسخگو به مشکلات مردم است؛ از چیزهایی است که به دنبال تحقق آن است.

[*] مبارزه برای پیروزی انقلاب

«انقلاب هنجارهای گذشته را به هم می‌ریزد، هنجارهای جدیدی را در جامعه به وجود می‌آورد. حفظ این هنجارهای جدید، تداوم انقلاب است؛ و این‌ها سخت است… همان دست‌ها و همان قدرت‌هایی که با اصل انقلاب با همه‌ی وجود مخالف بودند و کارشکنی می‌کردند، با همین تداوم هنجارهای انقلابی [هم] مخالفت خواهند کرد، دشمنی خواهند کرد؛ کمااینکه می‌بینید دارند می‌کنند.

بنابراین اگر انقلاب مبارزه لازم داشت تا به پیروزی برسد، امروز هم مبارزه لازم است تا بتوانیم این هنجارهای انقلاب را تثبیت کنیم؛ باید به نتیجه برسانیم تا جامعه بشود جامعه‌ی اسلامی.» به همین دلیل «اینکه بعضی‌ها این‌جور القا کنند، این‌جور بنویسند و بگویند که “خب انقلاب یک حادثه‌ای بود، تمام شد؛ برگردیم به زندگی عادی” [خائن به انقلاب هستند.]»(۱۳۹۶/۰۶/۰۶)

امام خمینی در همان پیام به فرزندان انقلابی‌شان تأکید می‌کنند  که “راهی جز مبارزه نمانده است، و باید چنگ و دندان ابرقدرت‌ها و خصوصاً امریکا را شکست” که “امروز، روز هدایت نسل‌هاى آینده است. کمربندهاتان را ببندید که هیچ‌چیز تغییر نکرده است. ” بعد هم خطاب به فرزندان مبارز و انقلابی چند توصیه می‌کنند:

۱. از مبارزه خسته نشوید که ابى‌سفیان و ابى‌لهب و ابى‌جهل براى انتقام در کمین نشسته‌اند.

۲. به فکر نگه‌داشتن وضع موجود نباشید. بلکه به فکر فرار از اسارت و رهایى از بردگى و یورش به دشمنان اسلام باشید، که عزت و حیات در سایه مبارزه است.

۳. مبارزه با راحت‌طلبی سازگار نیست، و آن‌ها که تصور مى‌کنند مبارزه در راه استقلال و آزادى مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه‌دارى و رفاه‌طلبى منافات ندارد با الفباى مبارزه بیگانه‌اند.

۴. تنها آن‌هایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بى‌بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعى انقلاب‌ها هستند.

۵. باید خدا را در نظر داشت، و تمام هم و تلاش خود را در جهت رضایت خدا و کمک به فقرا به کار گرفت.

۶. از هیچ تهمتى نترسید. آمریکا و استکبار در تمامى زمینه‌ها افرادى را براى شکست انقلاب اسلامى در آستین دارند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت