شنبه،۱۶تیر۱۳۹۷
کد: 172174

وزیر خارجه روسیه: ایران هرگز از برجام خارج نمی‌شود

 

به گفته وزیر امور خارجه روسیه ایران تلویحا اعلام کرد که از حق خروج خود از برجام استفاده نخواهد کرد و روسیه اطمینان دارد که هرگز ایران از برجام خارج نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،وزیر خارجه روسیه می‌گوید ۴+۱ به غیرقانونی بودن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اعتقادی راسخ دارد و ایران هم در نشست وین به صراحت گفته که حق خروج از برجام را دارد ولی از آن استفاده نمی‌کند.

لاوروف وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: کارشناسان کشورهای ۱+۴ و ایران در حال بررسی ابزارهایی هستند که بدون در نظر گرفتن خروج آمریکا از توافقنامه هسته ای زمینه تداوم تجارت با ایران را فراهم می کند. کمیته متشکل از پنج کشور باقی مانده در توافقنامه هسته ای، تهدیدات آمریکا را اعمال مجازات های غیر قانونی علیه ایران می دانند.

لاوروف افزود: مسکو به این مسأله که ایران در آینده از توافقنامه هسته ای خارج نمی شود اعتماد دارد. ایران تلویحا اعلام کرده است که حق دارد به دلیل خروج آمریکا از توافقنامه هسته ای از آن خارج شود اما هرگز چنین کاری نخواهد کرد. ایران بر پایبندی خود به توافقنامه هسته ای تأکید کرده است و به همکاری خود با آژانس بین المللی انرژی هسته ای ادامه می دهد.

منبع: اینترنیوز

  • ایرانی

    اگر چین وروسیه هم واشونو از برجام بیرون بکشن ایران از ترس حمله ی امریکا یا اسرائیل ویا عربستان جرات خارج شدن از برجام را ندارد ….براشم یه دلیل میارن که خودشونو گول بزنن مثلا ما که حرف بزنیم سر حرفمون وایمسیم یا اروپا میکه در موردش مذاکر کنیم ۴تا۵سال هم طول بکشه اینا هم چیکشون در نمیاد چون اگه امریکا حمله کنه کجا برن اختلاس کنن یا کجا برن بچاپن جایی برای رفتن ندارن بازم شاه خدابیامرز مصرو داشت رفت اینا کجا میرن سوریه عراق فلسطین یمن نمیدونم شایدم برن

  • اینکه لاین حضرات مسئول دولت فعلی دوره ریاست شان بسر میاد و ایران اسلامی با حمایت ملت شجاعش این سختی ها رو سپری خواهند کرد. که شکی در اون نیست. ان شاءالله و شما که خود را ایرانی! معرفی و برای شاه مخلوع طلب آمرزش میکنی هم دیر یا زود به اون شاه ملعون محشور خواهی شد.! ان شاءالله تا ببینی که قیاس برخی مسئول غیر انقلابی به همه بدنه مسئولین خدوم و انقلابی جمهوری اسلامی ایران مصداق بارز ضرب المثل ما ایرانی های ست که میگن… آب که سر بالا بره قورباغه ابوعطاء می خونه!

  • نام *
    پست الکترونیک *
    وب سایت