یکشنبه،۱۷تیر۱۳۹۷
کد: 172195
آقازاده: روح امربه معروف و نهی ازمنکر با معامله گری درتضاداست

نخستین نشست مسئولان استانی مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر گیلان در رشت برگزارشد +تصاویر

 

نخستین نشست اعضای شهرستانی مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان گیلان با سخنان سردارسیدعلی آقازاده در رشت برگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نخستین نشست استانی مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان گیلان با سخنان سردارسیدعلی آقازاده در رشت برگزارشد.

سردار سید علی آقازاده رئیس هیئت امناء مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان گیلان ضمن معرفی حاضرین و تقدیر از حضور مسئولان استانی مجمع ،با اشاره به آیات و روایات در باب نقش امربه معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی اظهارداشت: روح امربه معروف و نهی ازمنکر با معامله گری درتضاد است.

وی افزود: از قریب یک سال گذشته که مجمع رهروان گیلان با حضور سردار سرلشکر ایزدی و با هدف “تقویت معروف و کاهش منکر” در گیلان وارد فاز تشکیلاتی شد ضمن بررسی جوانب امر هیئت امناء ،هیئت مدیره و مدیرعامل خود را شناخت و سپس به انتخاب مدیران شهرتانی و راه اندازی مجمع در شهرستانها روی آورد که الحمدوالله باعنایت خداوندمنان به این مهم نائل آمدیم و امروز این نشست برگزارشد تا ضمن هماهنگی به روش های عملیاتی آن اهتمام ورزیم.

آقازاده گفت: ۵۰مطالب راهبردی نظام را مجمع در دست بررسی دارد.

رئیس هیئت امناء مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان گیلان باتاکید به اینکه ضعف امربه معروف در  مدیران و دستگاههای دولتی مشهود است؛گفت: متاسفانه مقوله امر به معروف و نهی از منکربرای دولت هاچندان اهمیت ندارد.

آقازاده افزود: تشکیل تیم های تخصصی و بکارگیری افراد صالح، خوش نام و خوش سابقه بویژه جوان یکی از ضرورت های مجمع امربه معروف و نهی ازمنکر استان گیلان است.
فرمانده دوران دفاع مقدس گیلان خاطرنشان کرد: در حوزه مشورتی و تخصصی بهره گیری از علما ، دانشگاهها، حوزه ها مورد تاکید ما است.
آقازاده  ایجاد ظرفیت پذیرش انتقاد و اصلاح امور در ادارات را یکی ازوظایف مورد تاکید و مصوب مجمع رهروان دانست ویاد آورشد:جلوگیری از مدیریت باندی و رخنه سازماندهی شده یکی دیگر ازتلاش های مجمع امربه معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: مدیران ناکارامد عامل تجمع و تجمع ها بعضا اغتشاشات را به دنبال دارند که با ایجاد مرجعیت امربه معروف و نهی ازمنکر در استان می توان از این مهم جلوگیری کرد.

نماینده مردم رشت درمجلس هشتم با اشاره به حوادث سال گذشته دستگاههای دولتی در استان گیلان،گفت: آیا عیب نیست مدیری در گیلان چندین سال در قدرت بماند و فساد کند و کسی چیزی هم نگویند؟ چرا کسی از خود هزینه نکرد؟ چه کسانی آمدند پشت این افراد ایستادند؟ امربه معروف و نهی ازمنکر می تواند این هزینه ها را بپردازد و جلوگیری کند از حوادث آینده نظام.

در پایان این نشست چند تن از اعضاء به بیان دیدگاه و ضرورت های موجوددر نظام و دستگاه هاپرداختند.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت