دوشنبه،۱۸تیر۱۳۹۷
کد: 172312

هلند ایران را تحریم هوایی میکند

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،به نقل از حریت، شرکت هواپیمایی KLM هلند اعلام کرد: به دلیل نتایج منفی و چشم‌انداز نامطلوب مالی در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران پروازهای خود با مبدا یا مقصد تهران را متوقف می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،به نقل از حریت، شرکت هواپیمایی KLM هلند اعلام کرد: به دلیل نتایج منفی و چشم‌انداز نامطلوب مالی در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران پروازهای خود با مبدا یا مقصد تهران را متوقف می‌کند.

این شرکت هواپیمایی زیرمجموعه شرکت هواپیمایی KLM ایر فرانسه است.
KLMدر بیانیه کوتاهی آورده است که آرین پروئاز با مقصد یا مبدا تهران توسط این شرکت در روز ۲۲ سپتامبر آمستردام را ترک کرده و در روز ۲۳ سپتامبر بازخواهد گشت.این شرکت پیشتر در سال ۲۰۱۳ نیز پروازهای خود با مقصد یا مبدا تهران را متوقف کرده بود اما در سال ۲۰۱۶ و پس از توافق هسته‌ای این پروازها مجددا دایر شد.در ماه می دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به طور رسمی آمریکا را از این توافق خارج کرد.
البته شرکت هواپیمایی ایرفرانس پس از ۸ سال در سال ۲۰۱۶ فعالیت خود در ایران را از سر گرفته و هنوز حرفی از توقف پروازها به ایران نزده است.

این شرکت پیش از ادغام در ایرفرانس هواپیمایی ملی هلند به‌شمار می‌رفت. در زبان انگلیسی این شرکت به نام Royal Dutch KLM شناخته می‌شود. شرکت ایرفرانس-کی ال ام یک شرکت فرانسوی-هلندی است که تحت قوانین کشور فرانسه قراردارد و پایگاه اصلی آن در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس واقع است.

این شرکت همچنین بزرگ‌ترین هواپیمایی اروپا به‌شمار می‌رود. (از نظر حجم مسافر، میزان درآمد سالیانه و مسافت طی شده) کی ال ام در سال ۲۰۰۴ میلادی بیش از ۶ میلیون مسافر را جابجا نمود.

منبع: فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت