چهارشنبه،۲۰تیر۱۳۹۷
کد: 172399
رئیس کل دادگستری گیلان:

متهم مرد پرونده (ف. ن) به جرم ۸ فقره قتل عمد زن مسلمان به ۸ فقره قصاص نفس محکوم شد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رشت- رئیس کل دادگستری گیلان از صدور حکم پرونده قتل هشت زن در این استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رشت- رئیس کل دادگستری گیلان از صدور حکم پرونده قتل هشت زن در این استان خبرداد.

 احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری گیلان از صدور حکم پرونده قتل ۸ زن در گیلان در شعبه کیفری یک استان خبر داد.

سیاوش پور با اعلام این خبر افزود: متهم مرد پرونده (ف. ن) به جرم ۸ فقره قتل عمد زن مسلمان به ۸ فقره قصاص نفس محکوم شد که اولیای دم مقتولان جملگی با پرداخت یک دوم دیه کامل مرد مسلمان یا پرداخت دیه از بیت المال در اعمال ماده ۴۲۸ قانون مجازات اسلامی، می توانند قصاص کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین گفت: این مرد به جرم جنایت بر میت نسبت به ۶ نفر به  ۶ فقره یک دهم دیه کامل در حق مقتولان و ۶ فقره ۱۰۰ ضربه شلاق تعزیری و همچنین به جرم ۸ فقره سرقت طلاجات مقتولان به مجازات ۸ فقره سه سال حبس و ۸ فقره یکصد ضربه شلاق تعزیری و رد اموال مسروقه در حق اولیای دم محکوم شد.

سیاوش پور در ادامه به شرح محکومیت متهم زن پرونده پرداخت و خاطرنشان کرد: متهم زن پرونده (ل. گ) به جرم معاونت در یک فقره قتل به ۱۲ سال حبس تعزیری و به جرم مورد معامله قراردادن ۴ فقره طلاجات متعلق به مقتولان به ۴  فقره ۴ سال حبس و ۴ فقره ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.

وی همچنین افزود: درخصوص سایر اتهامات متهم زن پرونده (ل. گ) مبنی بر خودداری در مساعدت به فردی که در خطر جانی بوده و مساعدت در خلاصی متهم اصلی از محاکمه و مجازات برای این زن رای برائت صادر شد.

رئیس کل دادگستری گیلان تصریح کرد: رای صادره ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدید نظر خواهی در دیوانعالی کشور خواهد بود./مهر

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت