سه شنبه،۱۹تیر۱۳۹۷
کد: 172431
رئيس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخيزداري در گيلان

اختصاص بیش از ۳۵ درصد اعتبار برای تجهیز سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری

 

رییس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیز داری کشور از اختصاص ۳۰ تا ۴۰ درصد اعتبار برای تجهیز و اطفاء حریق به این سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای اداری املش در گیلان گفت : از مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار این سازمان امسال  حدود ۴۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات حفاظت و اطفاء حریق شامل خودروی ۲  کابین ویژه اطفاء حریق مناطق جنگلی تخصیص یافت.

خلیل آقایی با تاکید بر اینکه استان های شمالی باید در بهره گیری و حفاظت از طبیعت بیشتر تلاش کنند افزود : از مجموع ۱۴ میلیون هکتار جنگل های کشور، ۲ میلیون و  ۹۰ هزار هکتار آن در شمال کشور از آستارا تا گنبد واقع شده است که فقط توانایی حفاظت از ۹۰۰ هزار هکتار آن را داریم.
وی مشارکت بخش خصوصی را برای حفاظت و صیانت از جنگل و توسعه آن ضروری دانست و گفت: حضور و مشارکت بخش خصوصی می تواند به اجرای طرح های گردشگری و توسعه طبیعت گردی کمک کند.
رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: از مجموع ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح تنفس جنگل های کشور تاکنون ۶۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.
آقایی اعتبار طرح های آبخیزداری را ۲۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: از این میزان اعتبار تاکنون ۱۳۰ میلیون دلار آن تخصیص یافته است.
آقای عباسی نماینده مردم شهرستان های املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: املش با ۲۰ هزار هکتار عرصه جنگلی بکر و طبیعی موقعیت استثنائی برای اجرای پارک تفریحی گردشگری جنگلی دارد که می تواند در ایجاد اشتغال جوانان جویای کار و شکوفایی و رونق اقتصادی مردم منطقه تأثیر بسزائی داشته باشد.
آقای محمودی فرماندار املش هم گفت: شهرستان املش علاوه بر کشاورزی، از نظر جاذبه های گردشگری و تاریخی از ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است که در صورت سرمایه گذاری، علاوه بر گردشگران بومی محلی و داخلی، زمینه حضور گردشگران خارجی هم فراهم خواهد شد.
همچنین رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی با صدور مجوز اجرای طرح پارک تفریحی گردشگری ۲ هزار هکتار از جنگل های بالادست روستای تابستان نشین و پائین دست روستای شلیشه با مشارکت بخش خصوصی به شرط حفاظت، صیانت و مراقبت از جنگل و حیات وحش موافقت کرد.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت