سه شنبه،۹مرداد۱۳۹۷
کد: 173501
ضرورت بهره گيري از عقلانيت سياسي در شرايط موجود

فعال سیاسی اصلاح طلب: دولت باید بر اساس توصیه های رهبری به افزایش روابط کشور با دیگر کشورها بپردازد/باید مذاکرات را با حساب و کتاب ادامه داد

 

مصطفی درایتی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از عقلانیت سیاسی در شرایط موجود، گفت: دولت باید بر اساس توصیه های رهبری به افزایش روابط کشور با دیگر کشورها بپردازد و از شاهراه دیپلماسی راه حل برون رفت از مشکلات امروز را پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،مصطفی درایتی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از عقلانیت سیاسی در شرایط موجود، گفت: دولت باید بر اساس توصیه های رهبری به افزایش روابط کشور با دیگر کشورها بپردازد و از شاهراه دیپلماسی راه حل برون رفت از مشکلات امروز را پیدا کند.

 نوع مواجهه با ایالات متحده در دوران ترامپ مساله بسیار مهمی است . حسن روحانی از ابتدای روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا با شرایط متفاوتی مواجه شده است.در این میان هر صاحب نری ایده ای برای چگونگی برون رفت از این شرایط دارد. مصطفی درایتی، فعال سیاسی اصلاح طلب شیوه برخورد روحانی بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام را منطقی‌ دانسته و معتقد است که امروز هم به همان «عقلانیت سیاسی» نیاز داریم. او معتقد است که عمل به توصیه رهبری مبنی بر ارتباط با کشورهای جهان کاربردی تر است.
درایتی در گفت و گو با نامه نیوز ضمن اشاره به اینکه  « همین عقلانیت در تصمیم گیری و رفتارهای خصمانه امریکا علیه ایران سبب شد تا از همپیمانان مادام العمرش فاصله بگیرد و این اتفاق برای ایران، بسیار مثبت است» گفت: « نباید اجازه دهیم کشورهای اروپایی به سمت آمریکایی ها متمایل شوند. نیاز نیست که حتما مواضع تندی اتخاذ کنیم تا بتوانیم فضای بین المللی را به نفع ایران رقم بزنیم.»
وی افزود: «نباید انکار کرد که امروز وارد یک فاز سیاست ورزی بین المللی بسیار پیچیده و حساس شده ایم. در چنین شرایطی نباید عجولانه رفتار کرد و با اتخاذ مواضع تند به مقابله به مثل با مواضع رئیس جمهور آمریکا پرداخت. اتفاقا در این شرایط باید رفتار عاقلانه تری از خود نشان داد.»
به گفته درایتی،‌ اگر دولت روحانی بتواند خط مشی معتدل گذشته اش را در حوزه سیاست خارجی پیگیری کند، می تواند موفقیت دومی در دولتش رقم بزند.
این فعال سیاسی اصلاح طب همچنین گفت: « با وجود تهدیدات امریکا هنوز هم می توان دیپلماسی موفقیت آمیز و معتدلی را دنبال کرد که به نوعی برجام دومی برای دولت دوازدهم باشد. باید مذاکرات و گفت و گوهای بین المللی را با حساب و کتاب ادامه داد.»
وی با تاکید بر اینکه «منافع یک ملت در میان است و شوخی بردار هم نیست»، گفت: «حرف زدن از روی احساسات اولین چیزی است که به ذهن هر فردی می رسد اما مردم از دولت آقای روحانی انتظار دارند که مطابق مواضع اعتدالی گذشته اش بحران های امروز را مدیریت کند. فراموش نمی کنیم که بعد از خروج امریکا از برجام، رئیس جمهور با مردم سخن گفت و مواضع معقولی اتخاذ کرد. »
درایتی خاطر نشان کرد: « دولت باید بر اساس توصیه های رهبری به افزایش روابط کشور با دیگر کشورها بپردازد و از شاهراه دیپلماسی راه حل برون رفت از مشکلات امروز را پیدا کند. در این صورت محبوبیت دولت در نگاه مردم نیز افزایش خواهد یافت.»
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت