دوشنبه،۸مرداد۱۳۹۷
کد: 173508

تروریست‌ها برای نبرد با ارتش سوریه، ارتش تشکیل دادند

 

در حالی که ارتش سوریه خود را برای آزادسازی ادلب آماده می‌کند، خبرگزاری رسمی آلمان از تشکیل ارتشی جدید توسط گروه‌های تروریستی برای مقابله با ارتش سوریه در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،این در حالی است که خبرگزاری آلمان به نقل از یک منبع در معارضان سوری اعلام کرد که گروه‌های تروریستی مستقر در شمال ارتشی جدید برای نبرد با ارتش سوریه و نیروهای همپیمان در ادلب تشکیل دادند.

به گفته این منبع تعدادی از گروه‌های تروریستی از جمله گروه تروریستی “جبهه تحریر سوریه”، “النصره”، “الجبهه الوطنیه”، “جیش الإسلام”، و “جیش إدلب الحر این ارتش جدید را که ۷۵ هزار نیرو دارد، تشکیل داده‌اند.

وی پیش‌بینی کرد که عملیات نظامی ارتش سوریه در ادلب قبل از ماه آگوست آینده و بعد از خروج اهالی دو شهرک کفریا و الفوعه از حومه ادلب آغاز شود.

به گفته این منبع این ارتش جدید گروه‌های تروریستی شامل تروریست‌هایی است که حمص و غوطه شرقی و حومه دمشق و درعا را ترک کرده‌اند.

بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه اخیرا گفته که استان ادلب و سایر مناطقی که همچنان تحت اشغال گروه‌های تروریستی است، اولویت عملیات ارتش سوریه به شمار می‌رود.

نیروهای ارتش سوریه از چند هفته قبل عملیات آزادسازی استان درعا را آغاز کرده و تاکنون ده‌ها روستا و منطقه در این استان را از لوث گروه‌های تروریستی آزاد کرده‌اند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت