دوشنبه،۸مرداد۱۳۹۷
کد: 173517
اصلاح طلبان همواره از اصول اقتصاد لیبرال پیروی می کنند

واکنش ترقی به اظهارات حضرتی درباره رد صلاحیت نخبگان اصلاح‌طلب

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: سیاست‌های اقتصادی اصلاح طلبان همواره از اصول اقتصاد لیبرال پیروی کرده و به مبانی اقتصاد اسلامی توجه نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: سیاست‌های اقتصادی اصلاح طلبان همواره از اصول اقتصاد لیبرال پیروی کرده و به مبانی اقتصاد اسلامی توجه نکرده است.

الیاس حضرتی قائم مقام حزب اعتمادملی در نشست خبری روز شنبه با اشاره به التهابات اقتصادی اخیر، رد صلاحیت نخبگان اصلاح‌طلب از سوی شورای نگهبان و متعاقب آن عدم نقش‌آفرینی کارشناسان اقتصادی اصلاح‌طلب را  عامل اصلی بروز مشکلات اخیر اقتصادی دانست.

 

 حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم،‌ در واکنش به اظهارات حضرتی، گفت: آقای حضرتی اول باید پاسخ این سوال را بدهد که نخبگان جریان اصلاحات تاکنون چه گُلی به سر این نظام زدند که حالا می‌خواهند باز هم به اصطلاح خودشان اقتصاد کشور را نجات دهند.

وی افزود: عامل اصلی مشکلات اقتصادی کشور سیاست‌های اقتصادی غلط نخبگان اصلاح‌طلب است که به جای آنکه در راستای مبانی اقتصاد اسلامی  از جمله اقتصاد مقاومتی باشد، همواره از اصول  اقتصاد لیبرال پیروی کرده  است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه‌اسلامی گفت: بررسی صلاحیت‌ افراد از سوی شورای نگهبان مبتنی بر قانونی است که توسط نمایندگان مجلس به تصویب رسیده و اینطور نیست که اعضای شورای نگهبان تنها به دلیل مواضع سیاسی افراد آنها را از حضور در انتخابات‌ها محروم کنند.

ترقی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در تلاش‌اند تا به هر نحوی خود را  از پاسخگویی به مردم در برابر حمایتی که از دولت روحانی کردند مبرا کنند، خاطرنشان کرد: چگونه است که وقتی صحبت از عملکرد اقتصادی دولت احمدی‌نژاد می‌شود، اصلاح طلبان پیکان انتقادات خود را به سمت جریان اصولگرایی نشانه می‌روند ولی نمی‌خواهند مسئولیت حمایت تمام و کمال خود از دولت روحانی را بپذیرند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت