دوشنبه،۲۲مرداد۱۳۹۷
کد: 174471

درخواست مجازات سنگین برای اخلالگران در نظم ورزشگاه‌ها/آیا دستگاه قضا وارد معرکه می‌شود؟

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،اعتراض، درگیری و شعار های غیر ورزشی در روز های اخیر فضای ورزشگاه های فوتبال را مغشوش کرده است . هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با اتفاق های سیاهی همراه بود. چوب کشی، سنگ پراکنی در ۲ بازی از رقابت های این هفته کار را به جایی رساند که بیش از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،اعتراض، درگیری و شعار های غیر ورزشی در روز های اخیر فضای ورزشگاه های فوتبال را مغشوش کرده است .

هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با اتفاق های سیاهی همراه بود. چوب کشی، سنگ پراکنی در ۲ بازی از رقابت های این هفته کار را به جایی رساند که بیش از به چشم آمدن ذات زیبای فوتبال، شاهد صحنه هایی بودیم که نمونه های آن را تنها در جنگ ها و نزاع های خیابانی دیده ایم.

شاید از نگاه مسئولان فوتبال ایران بسیاری از تماشاگران دیدار استقلال خوزستان- پرسپولیس و استقلال- تراکتورسازی تحت تاثیر جو قرارگرفته و همپای برخی افراد تماشاگر نما شروع به برهم زدن فضای ورزشگاه ها کرده باشند اما باید از مسئولان فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و حتی ماموران نظامی و امنیتی ورزشگاه ها پرسید آیا ساز و کار مناسبی برای کنترل حضور افراد در ورزشگاه ها وجود ندارد که هر هفته شدت التهاب های کلامی و فیزیکی روی سکوی ورزشگاه های میزبان لیگ برتر افزایش می یابد؟

در این شرایط مسئولان فدراسیون فوتبال و نهادهای امنیتی وظیفه دارند با شناسایی عوامل درگیری که محیط ورزشگاه را به محلی برای برخورد های خشونت آمیز تبدیل کردند به شکل قاطعی برخورد کنند‌، در این میان مدیران باشگاه ها و مسئولان کانون هواداران باشگاه ها وظیفه دارند با آگاه سازی حامیان تیم ها خطرات همراهی با سودجویان را به این تماشاگران دلسوز تذکر دهند تا فضای ورزشگاه سمت سالم سازی پیش برود.

نیروهای امنیتی هم موظفند ضمن دستگیری افراد اخلالگر در ورزشگاه و معرفی آنها به دستگاه قضایی، کنترل بیشتری روی ورود و خروج تماشاگران به ورزشگاه ها داشته باشند تا دیگر شاهد استفاده از چوب، سنگ و نارنجک و شعار های غیر ورزشی در ورزشگاه ها نباشیم.

فوتبال ایران سال هاست که به دلیل بهانه واهی سعودی ها از امتیاز میزبانی تیم هایش برابر نمایندگان عربستان در خاک کشورمان محروم شده و در طول یک سال اخیر تلاش هایی جدی برای رفع این محرومیت انجام گرفته است اما دود ادامه روند فعلی در بازی های لیگ برتر فوتبال، بیش از هر چیزی به چشم هواداران و تیم های ایرانی می رود. به همین دلیل باید فضا سمت اخلاق مداری در ورزشگاه ها پیش برود تا سرنخ جدیدی در اختیار عربستانی ها و AFC که دنبال کوچک ترین بهانه برای سلب میزبانی از تیم های ایرانی هستند، قرارنگیرد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت