دوشنبه،۲۲مرداد۱۳۹۷
کد: 174472
درهمایش تجلیل از اصحاب رسانه بیان کرد؛

تسخیری: اخبار نباید تنها برای منافع شخصی، گروهی، حزبی و مادی تنظیم شود

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با تأکید براینکه رسالت خبرنگاری رسالت پیامبران است، گفت: یکی از نکات مهم در این عرصه این بوده که اخبار نباید تنها برای منافع شخصی، گروهی، حزبی و مادی تنظیم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،حجت الاسلام غلامحسن تسخیری بعدازظهر یکشنبه درهمایش تجلیل از اصحاب رسانه گیلان توسط معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان که در سالن همایش بنیاد شهید در رشت برگزار شد با اشاره به اینکه جایگاه خبرنگاری یک جایگاه بسیار بزرگ با شرافت است، اظهار کرد: شرافت این جایگاه به حدی بوده که خداوند به پیامبر گرامی اسلام به عنوان فردی که اخبار و پیام الهی را به جامعه عرضه می کند مأموریت داده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین مأموریت رسولان الهی اخبار و اطلاع رسانی است، افزود: رسیدن به مقام نبوت یعنی فردی که پیام الهی را به جامعه می رساند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان به برخی از وظایف انبیاء الهی به عنوان پیام رسان از دیدگاه قرآن اشاره کرد و گفت: مهم ترین مأموریت پیامبران و انبیاء الهی  این بوده که هر آنچه خداوند اعلام می کند عینا به جامعه ابلاغ کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه کسی که پیام الهی ابلاغ می کند نقش هدایت گری دارد، خاطرنشان کرد: پیامبران به عنوان ابلاغ کننده پیام الهی به دنبال هدایت جامعه هستند وظیفه ای که امروز بر دوش خبرنگاران است.

حجت الاسلام تسخیری با اشاره به اینکه در این میان هستند افرادی که خود را به عنوان هدایت کننده معرفی کرده ولی ادعایشان دورغین است و امروز در حبس بسر می برند، تصریح کرد: فردی که به عنوان هدایت گر جامعه معرفی می شود باید خود راساخته و تربیت کند.

وی با بیان اینکه صداقت از ویژگی هدایت گری و پیام رسانی است، افزود: اگر در خبر صداقت وجود نداشته باشد خقیقت اخبار و رسالت اصلی خبرنگاران زیر سوال می رود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان امانتداری را از دیگر ویژگی های این حوزه برشمرد و ادامه داد: هر خبری دلیل بر حقانیت و واقعیت خبر نیست لذا اصحاب رسانه باید در مخابره کردن اخبار دقت لازم را داشته باشند.

وی با تأکید براینکه رسالت خبرنگاری رسالت پیامبران است، گفت: یکی از نکات مهم در این عرصه این بوده که اخبار نباید تنها برای منافع شخصی، گروهی، حزبی و مادی تنظیم شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان: دشمن به دنبال این است که مردم را به خیابان ها بکشاند/کم کاری مسئولان پذیرفتنی نیست

سردار محمد عبدالله پورفرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این همایش اظهارکرد : همانند بسیاری از مناسبت ها که در تقویم نظام مقدس اسلامی ثبت شده روز خبرنگار نیز با شهید و شهادت گره خورده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان ضمن قدردانی از اصحاب رسانه استان برای پوشش اخبار سپاه، گفت: با توجه به شرایط کشور و بیانات مقام معظم رهبری امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم.

وی با بیان اینکه این جنگ طی ۴۰ سال گذشته نیز بوده و امروز به اوج خود رسیده است، خاطرنشان کرد: در تمام این سال ها دشمن از تمام ابزارها، توطئه و دسیسه برای نابودی نظام مقدس اسلامی استفاده کرده که برخی از آنها تنها با قدرت و اعجاز الهی قابل شکست بوده است.

سردار عبدالله پور با اشاره به اینکه دشمن از توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران آگاه است، تصریح کرد: دشمنان نظام می دانند اگر دست از پا خطا کنند همه منافع خود را در منطقه از دست می دهند.

وی با بیان اینکه حیات دشمن در نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران است، تأکید کرد: ما نیز برای حیات این نظام و ملت به دنبال نابودی آنها هستیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه امروز دشمن به دنبال این است که مردم را به خیابان ها بکشاند، تصریح کرد: رسالت خبرنگاران در این برهه زمانی بسیار حساس تر و خطیرتر از گذشته است. ناامید کردن مردم توطئه و حربه دشمن است. هیچ کس حق ندارد مردم را ناامید کند.

وی برلزوم وجود وحدت در سایه پیروی از رهبری تأکید کرد و افزود: وحدت تنها حول محور ولایت عامل پیروزی و ماندگاری نظام است. رسانه باید در این برهه از زمان مشکلات را برای مسئولان بازگو کرده تا مسئولان نیز در راستای حل آن تلاش مضاعف کنند.

سردار عبدالله پور با بیان اینکه مسئولی که کم کاری می کند باید با شلاق خبر و رسانه آگاه شود، گفت: مردم کم کاری و بی تفاوتی مسئولان نسبت به مشکلات و وضعیت جامعه را نمی پذیرند.

وی در ادامه با اشاره به وجود مشکلاتی در حوزه آب آشامیدنی، فاضلاب و فضای زندگی در حاشیه شهر رشت، اظهارکرد: وجود این مشکلات هیچ ارتباطی با تحریم ندارد تنها نیازمند همت بالا مسئولان برای این حل مشکلات است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امروز پیشرفت و اقتدار نظام مقدس اسلامی به واسطه تکیه بر توان داخلی و نیروهای جوان متخصص به دست آمده است، یادآورشد: رسانه باید تمام این دستاوردها را برای جامعه بیان کند.

وی همچنین به نامگذاری سال جاری با عنوان حمایت از کالای ایرانی نیز اشاره کرد و افزود: شایسته نیست مسئولان خود را جدای از مردم دانسته و به جای استفاده از کالای ایرانی از کالاهای خارجی که نمونه آنها در ایران ساخته می شود استفاده کنند.

سردار عبدالله پور با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال ایجاد دو دستگی در میان مردم و نظام است، افزود: مردم نباید گول جناح بازی در سطح جامعه را بخورند تنها راه سعادت نظام و مردم پیروی از رهبری و ولایت فقیه است.

وی با اشاره به اینکه سپاه علاوه بر وظیفه برقراری امنیت در کشور به دنبال محرومیت زدایی است، گفت: در سال گذشته سپاه قدس گیلان با همکاری کمیته امداد هزار واحد مسکونی مددجویی ساخته و این روند در سال جاری نیز ادامه دارد. سپاه قدس گیلان ۱۰ واحد مسکونی در کرمانشاه تحویل داده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان همچنین به اجرای دو پروژه آبرسانی در شهرستان های تالش و رودبار توسط سپاه اشاره و خاطرنشان کرد: سپاه در صف اول محرومیت زدایی آماده خدمات رسانی است.

  

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت