سه شنبه،۶شهریور۱۳۹۷
کد: 175395

عبور ۱۳ ناو روسیه از تنگه بُسفُر به مقصد سوریه

 

روزنامه هاآرتص به نقل از منابعی که بر تنگه بُسفُر نظارت دارند از عبور ۱۳ کشتی جنگی روسی در یک هفته گذشته به مقصد مدیترانه و آب‌های سوریه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،روزنامه هاآرتص و خبرگزاری رویترز گزارش دادند که به دنبال افزایش تنشها میان غرب و روسیه بر سر سوریه و مسائل مربوط به ادلب، بیش از ۱۳ کشتی جنگی و ناو روسی طی یک هفته گذشته از تنگه بُسفُر به مقصد دریای مدیترانه و آبهای سوریه عبور کرده‌اند.

براساس گزارش هاآرتص، استقرار ناوگان دریایی روسیه در بحبوحه تشدید گمانه زنیها برای حمله مجدد غرب به رهبری آمریکا علیه دولت و حاکمیت سوریه به ویژه بر سر موضوع ادلب صورت می‌گیرد.

وزارت دفاع روسیه طی دو روز گذشته، آمریکا، انگلیس و فرانسه را به زمینه سازی برای حمله علیه سوریه و با بهانه استفاده نیروهای دولتی این کشور از سلاح شیمیایی متهم کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این زمینه گفته است که تروریست‌ها در شهر ادلب قصد دارند با انجام حمله‌های شیمیایی علیه شهروندان، دولت سوریه را مسبب این حادثه برشمرده و آنگاه بهانه را برای حمله آمریکا و متحدانش علیه ارتش سوریه مهیا کنند.

مقام‌های آمریکایی که معمولاً هنگام پیشروی‌های ارتش سوریه علیه تروریست‌ها ادعاهای احتمال حمله شیمیایی را مطرح می‌کنند به مقام‌های روسیه گفته‌اند در صورت استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی برای باز پسگیری یکی از آخرین مناطق تحت کنترل شورشیان از سلاح‌های شیمیایی، (واشنگتن) آماده انجام یک حمله نظامی قوی علیه سوریه خواهد بود.

وزارت دفاع روسیه همچنین روز دوشنبه از اعزام دو کشتی جنگی به دریای مدیترانه و برای تقویت مواضع نظامی خود خبر داده بود.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت