چهارشنبه،۷شهریور۱۳۹۷
کد: 175494

قیمت جدید خودروهای تولید داخل + جدول

 

قیمت انواع خودرو در بازار در حالی به ارقام نجومی رسیده که برخی خودروسازان و فضای مجازی را مقصر می دانند، اما عده ای هم انگشت اتهام را به سمت نمایشگاه داران و فروشندگان عمده بازار نشانه رفته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این روزها در بازار خودرو خبری از معاملات نیست و به اعتقاد فروشندگان خودرو رکود بازار هر روز تشدید شده و رونقی در معاملات نیست اما سوال اینجاست که چرا در بازاری که همه بر کسادی آن تأکید می‌کنند طی یک ماه اخیر شاهد رشد قابل توجه قیمت انواع خودروهای داخلی است. رشد افزایش قیمت‌ها در حال حاضر به حدی رسیده که هر کس خودروهای خود را نجومی قیمت گذاری کرده و هر روز منتظر سود بیشتر با بالا رفتن قیمت‌ها است.

برخی فعالان بازار معتقدند: قیمت خودروها برای ما هم عجیب و غریب شده  به نحوی که قیمت‌ها را ما تعیین نمی‌کنیم بلکه فضای مجازی و سایت‌های فروش خودرو، اعلام کننده قیمت خودروها شده‌اند. جالب اینجاست در برخی از خودروهای سال ۹۵ و ۹۶ قیمت‌ها از صفر سال ۹۷ هم بیشتر است. به عنوان نمونه تعدادی در آگهی‌های اینترنتی برای یک “سمند LX” مدل ۹۵ قیمت ۶۱ تا ۶۲  میلیون تومانی را پیشنهاد داده اند درحالی که قیمت صفر این خودرو  فعلاً در بازار ۵۸ میلیون تومان تعیین شده و “پارس اتوماتیک” در حالی که نمونه صفر آن حدود ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارد مدل‌های کارکرده را تا ۱۲۰ میلیون هم قیمتگذاری می‌کنند.

البته فروشندگان خودرو می‌گویند افرادی که برای خودروهای خود قیمت‌های بالا تعیین می‌کنند فروشنده نبوده و فقط با قیمت‌گذاری‌هایشان بازار را بهم ریخته‌اند که این روند باعث می‌شود که صاحبان خودروهای صفر کیلومتر هم قیمت ها را گران تر کنند.

اگر امروز سری به فضای مجازی بزنید بازار معاملات خودرو آن هم با قیمت‌های نجومی رونق بسیاری دارد. حضور جدی واسطه گران در فضای مجازی به حدی داغ شده که با رشد قیمت پراید عمده سایت‌های فروش خودرو پر از تبلیغات پراید ۱۱۱ شده است. برخی تحویل یک ساعته آ‌ن‌هم با مبلغ ۴۵ تا ۵۵ میلیون تومانی را برای این خودرو پیشنهاد کرده و تعدادی دیگر به طروق مختلف سعی در افزایش قیمت این خودرو در تبلیغات خود دارند.

استعلام قیمت خودروهای داخلی از بازار تهران و کرج امروز چهارشنبه ۷ شهریورماه:

قیمت جدید خودروهای تولید داخل + جدول

قیمت جدید خودروهای تولید داخل + جدول

خودرونویس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت