یکشنبه،۱۱شهریور۱۳۹۷
کد: 175712
از شهروندان آمریکایی

۲۵ نظرسنجی درباره میزان نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ+نمودار

 

طی روزهای اخیر چندین نظرسنجی از شهروندان آمریکایی انجام شده است که در هیچ‌کدام از آن‌ها ترامپ نتوانسته است نظر مثبت پاسخگویان را جلب کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نتایج آخرین نظرسنجی‌های انجام‌شده بین شهروندان آمریکایی نشان می‌دهد که حدود ۶۰ درصد آن‌ها عملکرد ترامپ را تأیید نمی‌کنند، این در حالی است که تنها ۳۶ درصد آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ را تأیید می‌کنند.

براساس نظرسنجی مشترک واشنگتن‌پست و شبکه اِی‌بی‌سی، اکثریت آمریکایی‌ها از تحقیقات رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده حمایت کرده و می‌گویند که ترامپ نباید وزیر دادگستری این کشور را اخراج کند.

در شرایطی که به موعد انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا و نبرد دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه این کشور بر سر کنترل مجلسین سنا و نمایندگان نزدیک می‌شویم، این نظرسنجی نشان داد که اکثریت مردم رویکردی مخالف ترامپ داشته و مخالف تلاش‌های رئیس جمهوری ایالات متحده برای تأثیرگذاری بر وزارت دادگستری و گسترش حیطه تحقیقات رابرت مولر هستند.

همچنین حدود نیمی از آمریکایی‌ها، ۴۹ درصد، می‌گویند که کنگره باید فرآیند استیضاح را که می‌تواند به برکناری ترامپ بینجامد آغاز کند. اما در مقابل ۴۶ درصد آمریکایی‌ها نظر مخالفی با این ایده دارند.

همچنین اکثریتی ۵۳درصدی از آمریکایی‌ها بر این نظرند که ترامپ تلاش داشته است تا در تحقیقات مولر دخالت کند، مسئله‌ای که به‌باورشان در حد مانع‌تراشی در اجرای عدالت به‌حساب می‌آید؛ در مقابل تنها ۳۵ درصد آمریکایی‌ها می‌گویند که ترامپ چنین قصدی نداشته است.

نتایج دیگر نظرسنجی‌های انجام‌شده طی روزهای اخیر از شهروندان آمریکایی نیز نشان‌دهنده الگویی مشابه است، در تمامی این ۲۵ نظرسنجی که در نمودار زیر ارائه شده‌اند، اکثریت شهروندان آمریکایی عملکرد ترامپ را در جایگاه ریاست جمهوری تأیید نمی‌کنند.

برای دریافت نسخه اصلی این نمودار اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/*

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت